Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na konečnou úpravu sádrokartonu. Nemáte někdo zkušenosti, jestli jde natáhnout perlinkou a lepidlem, pak štukem a pokud ano, jestli se předtím musí natřít penetrací. Nebo jestli není ještě nějaké jiné řešení,např. jiná hmota místo lepidla, která už by se pak nemusela natahovat štukem.
Předem děkuji za Vaše rady.

Aha. Pokud tomu dobře rozumím, tak máte SDK ještě nezaspárovaný a tudíž nevybroušený.

Technologie spárování SDK je taková, že se nejprve provede první vrstva spárovacím tmelem Vario, nebo Super (v případě Rigipsu), do něj se vtlačí bandážovací mřížka, nebo skelná páska a přejede se hladítkem, aby byla zcela schovaná v tmelu. Páska spáru vyarmuje a tmel je dostatečně tvrdý, odolný, takže k praskání spar nemůže docházet. Po zaschnutí první vrstvy se následně tmelí dokončovacím tmelem Rigips ProMix Finish, nebo Rigips ProMix Mega. Po dokonalém zaschnutí se spáry přebrousí a může se malovat. Dokončovací tmel finisch je měkký a jde velmi lehce ručne přebrušovat i bez použití vibrobrusky.

Cokoli navíc, např přetahování perlinkou a lepidlem a pod., jsou zbytečné komplikace vymyšlené rádobyodPorníky...

Taky jsem o tom přemýšlel,ale jek je uvedeno výš,tak jsem po dlouhém přemýšlení taky tuto myšlenku opustil:puff:.Je to zbytečně nákladný.Ale mělo by se to penetrovat aspoň 2x(co jsem kde zjistil)aby sádrokarton nesál chemii z lepidla.To mu prej vadí

Dobrý den, doporučuji zbytečně si nepřidělávat práci a použít výztužnou pásku na sádrokarton. Pokud máte zájem o reklamu, ceník je nahoře. Vnucovat se do dotazu z roku 2008 je zoufalství. (karel)
Používali jsme ji při rekonstrukci a musím říct, že nám opravdu usnadnila úpravy.