Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kanalizacia a spadovanie , kanalizace spadovani

ZDRAVÍM
robime wecko, odpadove potrubie priemeru 100mm.
Pocul som ze idealne spadovanie je 2cm/1m potrubia. Vraj ked je viac, huste ostane v potrubi a voda ho obtecie.
Mate z tim nejaku skusenost? kolko je idealny spád?

Budeme musiet prechadzat popod podstenu, ktoru nechceme rozsekat a v tom bode budeme musime byt hlbsie nez to vychadza podla idealneho predpokladu. nebude problem ked potrubie urobime strmsie tesne pri WC cca do 1,5m od wc?

A aká ma byt minymalna hlbka zakopania odpadoveho potrubia v zemi?
(Pitna voda ma byt zakopana minimalne 80cm)

Dobrý večer,nemějte strach ze zamrznutí,odpadní potrubí nebude nikdy plné ,něco jiného je potrubí vodovodní ,plné trubky vody a když není odběr,tak zamrznou.Hlavně dobře sespádujte bez pytlů,kde by zůstávala voda stát,ani toto nevadí,ale prohlubně minimální,když to přimrzne,další odpadní voda to rozpustí.

Zamrzá v potrubí vodný kondenz, nabaľujú sa kryštály pary zo spodných rozvodov kanalizácie alebo žumpy až sa načisto zúži prierez mrazom prechladeného potrubia. Ak sa pravidelne splachuje apod., aspoň raz za 12-hodín, odpad s priemerom 100mm nestačí zmrznúť ani ak je vedený na povrchu priamo v mraze.