Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vlhko v rodinném domě

Dobrý den, prosím o radu, modernizujeme asi 100 let starý RD. Uprostřed domu jsme z jedné komory bez okna vybudovali šatnu, ale je tam i z oblečení bohužel cítit zatuchlost. Na vlhkoměru jsme naměřili zhruba 50 - 55, takže by to měl být ideální stav. Nejhorší to je v létě, v zimě to ještě jde / v šatně máme plynový kotel/. Jinak plíseň v domě není. Zkoušeli jsem absorbovat vlhko do nádobky přes nějakou tabletu, ale moc to nepomáhá. Děkuji za radu.

To je v pohodě,akorát musíte dodržet předepsaný odtah spalin ,přívod vzduchu a vzdálenosti od hořlavých materiálů.Viděl jsem takto kotle také,ve dveřích větračka,ale zalepená papírem,lidi sebevrazi,kotel spálí kyslík a jsou ve vaně tuhý.

Tak to určitě nikoli,tuším,že 15x15cm,ale nevím to jistě,udělejte to ,vyříznout okénko do dveří a mřížku,jak jsem uvedl výše,takto již mnoho lidí přišlo o život,vše se obchází,nebo přestavuje ,nebo se udělá příčka a kotel zůstane v nevětrané místnosti,hlavně se podplácejí kolaudace a nikdo to nevidí a dá razítko.Je stejně krytý,protože při průšvihu řekne,že tam odvětrání bylo,že jste si tam dali jiné dveře,nehřešte na to ,je to opravdu životu nebezpečné.

Věc se má tak, že bydlím v novostavbě, která prošla kolaudací někdy koncem roku 2007. Všechny byty v této bytovce mají kotle v koupelně a nevím o nikom, že by měl od koupelny nějaké větrací dveře. Je možné, že je do kotle udělán nějaký přívod vzduchu přes komín? Protože nic jinýho mě nenapadá.