Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stal jsem se předsedou bytového družstva...

Tak se mi stalo, že jsem se takřka omylem stal předsedou bytového družstva. Dům má 18 bytů a 2 nebytovky. Vtip je v tom, že o tom nemám sebemenší ponětí, o co jde...
Faktury platím, ale netuším, co vlastně můžu, jaké mám pravomoci a tak. Je o tom nějaká literatura přehledného a srozumitelného charakteru? Obchodní zákoník se mi louskat nechce - budu muset? Vůbec nemám páru, kde je hlavní uzávěr plynu a vody! Po pravdě řečeno, mám z toho docela hrůzu...
(Pro zajímavost: pan předseda za půl roku jsem si ještě nestihl nechat zapojit pračku, která v předsíni stojí nadarmo...)

Pro začátek namíchni lidi výpočtem ceny nového výtahu, který bude splňovat eu normy. Z toho si rvou vlasy všichni obyvatelé starších domů a začínají krutě šetřit potřebné miliony. Jste-li nový dům a už máte výtah se dvojitými dveřmi, máte kliku.