Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabetonování kůlů - kolmost

Zdravim!

Budu teď v dohledné době potřebovat zabetonovat do země pár věcí, v prvním případě kuny na plot, v druhém případě několik 220 I profilů jako nosné piloty domu. Jde mi o to jak dodržet kolmost. U plotu to neni kritický, tam asi postačí to z dálky okouknout, jestli je to rovně, ale u těch pilotů je to zcela zásadní, ponesou na vzpěr(neřešte proč Ičko na vzpěr) cca 4-5 tun. A druhá věc, čím a jak je v tom kolmém směru udržet? Zatím sem uvažoval že je budu rovnat podle svislý čáry v teodolitu, tam je to vidět docela dobře, ale jak je kolmý udržet? Nějaký bednění? Nebo lankama ke kolíkům? Nějaké zkušenosti a nápady? Dík...

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Udělat ze silného plechu placky na spodek sloupku s dírama,všechny si pěkně venku navařit. Udělat si… poslední
čumil 10.07.2008 20:33
čumil

Udělat ze silného plechu placky na spodek sloupku s dírama,všechny si pěkně venku navařit.
Udělat si z prken šablonu a v ní díry jako jsou v těch plackách.
Naflákat do díry beton, srovnat do výšky podle "vágrysu" či od provázku našponovaného přes změřenou "lavičku", položit na něj šablonu a do děr v ní napíchat do mokrého betonu závitové tyče, nebo kotevní šrouby.
Bude li do každé díry šablona, můžeš na ty šrouby dát matku navrch a dospod a přitáhnout to k šabloně a tu dát do vodováhy a nechat jí tam do zatvrdnutí.
Po zatvrdnutí matky vyladit do roviny a výšky.
Pak mezi ty šrouby nalít trochu betonu, který by tam jinak nezatekl a na to posadit sloup s plackou, která ten beton trochu vymáčkne a díky rozmístění šroubů pomocí šablony sedí na vyrovnaných matkách jako (!) na hrnci.
Zalít betonem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru