Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba domu na bahnitém podloží

Hezký den, zkusím se na této poradně zeptat, třeba pomůžete :-)
Plánujeme stavbu RD - když nám měřili vrstvu radonu, zjistilo se že tam máme bahnité podloží a zřejmě nastal problém. Projektant si nevěděl rady, jaké do toho základy, tak se radí s všelijakým statiky a poradci a všichni mu navrhují, aby jsme povrch zhutnili štěrkovým materiálem, uválcovali válcem a až potom do toho dělali základy. To podloží je tam následující - do 40-50 cm je normální zemina, potom jsou písky a až tak kolem metru začíná podle nich bahno, nám to přijde spíš jako jíl. Riskli byste do tohoto podloží normální základy a třeba akorát silnější základovou desku??? Nebo byste přistoupili na to zhutnování povrchu??? Děkuji moc za rady. Petra.

Dobrej, jestli není jíl hlubší tak by to chtělo na rohách a na začátku budoucích zdí a popř. i v delších základech vytvořit hlubší patky od paty základu, které budou hlubší podle dispozičních plánu obytné budovy, podloží pod nimy velmi dobře zhutnit a armaturu navařit nebo důkladně zavázat,poté vybetonovat vzlážt´ a až poté vybetonovat samotný základ 8-)