Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Rybářský prut

Dobrý den, chtěl bych poradit jaký univerzální teleskopický prut a naviják a nějake drobnosti k tomu na reakreační rybaření.Cena(prut+naviják) kolem 3000 kč +-
Děkuji za rady

Pstruh-muškařský prut+naviják, případně prut+naviják na přívlač,
štika-prut+naviják na přívlač, příp. může posloužit i teleskop při lovu na živou rybku,
kapr-teleskop stačí, fajnšmekři používají prut dělený.
Takže se musíte rozhodnout co,jak a kde budete chytat-stojatá voda, řeka, bystřina. Jakou máte povolenku ? Pstruhovou nebo mimopstruhovou ?
Omlouvám se všem zkušenějším rybářům za případné nepřesnosti.

Tak pomalu.
Zkuste pochopit, že pro různé styly rybaření existují různé pruty a navijáky. Proto jsem se ptal, jak budete chytat (tedy na styl, jenž zvolíte). Když vám doporučím kominaci Universum Telecarp 3,30m + TICA Camry SP 3000, bude to na muškařinu dost naprd. ;-)

Pro začátek bude jistě vhodnější si o rybaření alespoň něco přečíst: detail.php

Pstruhy,štiky a nejaké kapry...

No jo no... asi by si opravdu chtělo ujasnit co vlastně chcete chytat. Toto jsou tři rozdílné cílové ryby a taky na to jsou rozdílné techniky lovu, stejně jako vybavení.

Asi v řece pstruhová, první si seženu prut... ...po úřadech atd. to vyběhám potom...

A tak to teda ne!! nejdříve pěkně našprtat rybářský řád, úspěšně složit zkoušky u Místní organizace kde musíte vstoupit, zaplatit vstupní a členský poplatek a odpracovat, popř. uhradit brigády. Na základě osvědčení o složené zkoušce Vám na Městském úřadě vystaví rybářský lístek. Až budete mít RL, pak vám MO vydá povolenku a vy se rozhodnete, jestli pstruhovou, nebo mimopstruhovou.
Vybavení bych začal schánět až po složení zkoušek. Ze začátku by se možná oplatilo půjčit si od nějakého známého rybáře a osahat si jednotlivé techniky. Až podle zkušeností co Vám nejlépe sedí, nakupte kvalitní vybavení.
Zjednodušeně by se daly techniky rozdělit takto:
Pstruhová voda
- muška
- přívlač /rotačkou /woblerem /gumou (osobně si myslim ze na pstruhovce je přívlač prasárna, ale když už se nějakej dobytek najde, tak alespoň na rotnách a woblerech vyměnit, nebo ostřihat trojháky na jednoháčky)
- plavaná (zásadně NE s živočišnou nástrahou. To ani náznakem)
Mimopstruhová voda
- plavaná
- položená /klasická bobkařina /kaprařina
- feeder - taková formule jedna položené
- přívlač /rotačkou /woblerem /gumou
- dravci
- sumcařina
Jak vidíte není to uplně jednoduché. klidně bych se rozepsal víc, ale k tomu tady není prostor. Raději doporučím navštívit pravé rybářské servery www.chytej.cz, nebo www.mrk.cz. Tam je to opravdový rybářský ráj a rádi Vám poradíme i tam. ;-)

Doplněno:

Abych nezapomněl, tak zde je odkaz na Rybářský řád a tady zasejc na cvičný test znalostí

osobně si myslim ze na pstruhovce je přívlač prasárna

No vidíš a já bych si byl myslel že největšáí prasárna je na pstruhovce položená. Nikdy jsem nemuškařil a ani neměl povolenku na pstruhovou vodu. Kamarádi ale mají svůj rybník a v něm nasazené pstruhy a siveny. Přívlač se tam provozuje, většinou bez protihrotů na háčcích, počet záběrů a chycených ryb je ale asi desetina/prutohodinu oproti tomu když tam někdo hodí splávek a na háčku rohlík. Minule jsme to zkoušeli a byl to masakr. Za 2 hodiny 25 ryb na jeden prut. Všechny šly zpátky. Když tam byly závody v přívlači, každej měl tak 4-6 pstruhů za celý dopoledne.

Pstruhová voda
- muška
- přívlač /rotačkou /woblerem /gumou (osobně si myslim ze na pstruhovce je přívlač prasárna, ale když už se nějakej dobytek najde, tak alespoň na rotnách a woblerech vyměnit, nebo ostřihat trojháky na jednoháčky)
- plavaná (zásadně NE s živočišnou nástrahou. To ani náznakem)

No právě že troufl ! :-D