Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň ve sklepě

Dobrý den,
na zahrádce máme zděný sklep už ho máme pěknou řádku let,ale letos se nám udělala plíseň.
A nevíme si s ní rady.Můžete nám prosím poradit.Savo nepomohlo, protože plíseň je nalítá vodou(vlhkostí).
Vápno asi nepomůže, protože ta plíseň prochází zdí.

Po dlouhém bojí jsme ji s hořákem spálili a sklep vysoušíme, ale plíseň se vytváří opět na jiných místech.
Předem moc děkuji za radu.

plsejl2.jpg

Kontakt: xxxx@seznam.cz

Ještě jednou děkuji a přeji příjemný den.
[mod]Obrovský obrázek nechán jako odkaz, upraven e-mail kvůli botům abyste nebyla zavalena spamem, privátně se bohužel zde nemůže odpovídat (Rce)[/mod]

Pěkný exemplář. Když nejde zamezit vlhkosti, volil bych následující: Jak už jsem tady jednou uváděl, doporučuju zlikvidovat nátěrem Sava, potom vybílit barvou s přísadou přípravku Fungisan. Rozhodně bych plíseň nestíral ze zdi ani bych ji neopaloval hořákem-spory jsou velmi škodlivé a tímhle se dostanou do vzduchu, na potraviny, do plic a všude jinde.

To není plíseň ale nádherná houba dřevomorka domácí, ráda i zdi. V tomto stádiu nepomůže už ani vysušení, houba si dokáže chemicky vlhkost vyrobit sama. Též neopalovat, neškrábat - nebo jí máš v celém domě a za dva-tři roky dokáže sežrat vše včetně hadrů a prorůst zdí. Sanovat, jak radí strejda, Savem, všemožnýma fungicidama neustále, každý týden, dokud houba nechcípne. Je to boj na dlouhé frontě. Neměla se nechat v tak rozrůst. Dřevomorku je třeba ničit již v sebemenším zárodku.

Nechutný pohled ... je to opravdu dřevomorka. Zkuste se poptat na řadu přípravků Lignofix. S touhle potvorou je to opravdu velmi těžký a mnohdy marný boj, protože ve vašem případě zřejmě napadla i spárovou maltu. Pozor - je zdravotně závadná!!!
Cílem by mělo být snížení vlhkosti v prostoru, což je u sklípku asi nežádoucí.
V domácích podmínkách se zpravidla provádí povrhové ošetření. U zdiva bych navrtal spáry a do nich injektážně vtřikoval roztok.
Určitě konzultujte s odborníkem ...

No tedy,
:-?
Ale ona se musela do té zdi dostat. Někde musí mít zdroj. Pak když proroste, už jede sama, ale co trámy v baráku, nebo stará hranice dřeva? Zkontrolujte všechno. Jak píše rce, v pokročilém stadiu jde i na suchá místa, vodu si tvoří sama.