Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní žaluzie jako solární kolektor - existuje něco takového?

V novém bydlení s nadcházejícími parny zjišťuji vážný nedostatek - všechna okna bytu jsou na jihovýchdní stranu, takže do nich do cca 12 hodin ostře pere slunko. Máme sice žaluzie, ale i tak je okenní deska zevnitř rozpálená víc než topení v hlavní topné sezóně. Proto přemýšlím, že dám před okno zvenku ještě jedny stínící žaluzie, abych zabránil zahřívání a v té souvislosti mě napadlo, že by ty venkovní žaluzie mohly sloužit i jako malé solární kolektory.

Neví někdo o něčem takovém, jestli to vůbec existuje? Nic podobného jsem nevygooglil, proto se ptám tady. Díky :beer:

Ahoj,

Trochu hluk to vydává když fouká silnější vítr. Když máš zavřená okna, tak v podstatě nejsou slyšet. Při otevřených oknech to ve větru slyšet je, ale není to nic co by mi vadilo. Podle mne se to s roletami nedá srovnávat.

Pepa