Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhodnost/nevyhodnost uspornych technologii - zobytneni pudnich prostor

Co steny, take drevene?
Co sádrokarton, klasika českých podkrovních bytů ? Nelíbí se Ti ? Je to rovné, relativně levné, dobře a rychle se s tím pracuje, vytvoříš s tím jakýkoli tvar. Dřevo je pěkné, myslím ale že bude o dost pracnější. Navíc pro sádrokarton je k dostání široký sortiment věcí elektroinstalačních i jiných. A co může být pro starý dům podstatné, je lehký.
Zdenou stenu zateplit ( cely dum nema zatepleni, ono precijen zateplovat 75cm sirku steny
Odbornící tvrdí že takhle silná zeď sice dobře akumuluje, tepelné ztráty má ale stejně. Když už bys na zeď dělal předstěnu z SDK, strčit tam do rastru vatu už nebude žádná velká práce a zatepleno bude s rezervou.
Koho vlastne prizvat? Projektanta? Statika? Architekta?
Určitě bych začal statikem. Od jeho posudku se může odvíjet celý směr vestavby, jestli vůbec a pokud ano, jaké materiály si můžeš dovolit z hlediska hmotnosti.
Co se týče solárního ohřevu, je to určitě skvělá věc ale nevím jak je to s návratností. Když jsem totiž jeden rok úplně vypustil topení plynem a topili jsme jenom krbem s teplovodní vložkou, za plyn jsme dali za celý rok 4000. A to se na něm vaří, i ohřívá voda. Jinak byla běžná roční bilance 20-25 tisíc Kč. Takže z mého laického úsudku vychází že nejvíc se vyplácí šetřit na topení.
Toť moje laické názory k zamyšlení. Špión určitě podá fundovanější odpovědi ale vím že když jsem takhle podobně začínal já, vyslechl jsem si mnoho různých doporučení, kolikrát i kravin ale alespoň jsm věděl o čem přemýšlet.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny