Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrobit oblouk?

Zdravím,
bydlím v panelovém bytě, chodba je rozdělena na dvě části obdélníkovým průchodem, jehož horní stranu bych chtěl předělat do oblouku. Jaký zvolit materiál? Napadá mě, vyříznout ho z Ytongu a nalepit (+ přivrtat pár šrouby). Má s tím někdo zkušenosti, nebo byste zvolili úplně jiný materiál? Děkuji za každou radu, nerad bych, aby mi to za rok spadlo na hlavu:-)

Dělal jsem oblouk z ytongu,ale nevím jakou rozteč oblouku chceš a jaká je síla zdi ve které oblouk bude.Já dělal jen do příčky 7,5cm a rozteč byla 80cm a dopadlo to dobře.Slepil jsem ytongy a pak vyřízl oblouk podle šablony a vlepil do zdi a zajisti hřebíky.Přetáhnul jsem to tmelem na sádroš a je to.