Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obložení stěn v malé ložnici

Potřeboval bych v ložnici 200x240cm,kterou máme velikou akorát na postel 180x200cm obložit něčím steny maximálně do výšky 114 cm z důvodu otěru o stěny.Máme ložnici oranžovou,ale v místech kde spíme máme malbu se stěnách vybledlou (ošoupanou :-) ).Nevíte co vhodné použít na obložení stěny.Nějak se pořád nemohu rozhodnout co použít a najít pro něco motivaci.Třeba někdo máte zkušenost s něčím.Určitě né tapetu.Díky

Možností je dost. nějaké rohože, ať už bambusové, nebo ratan, nalepit obkladový korek.. Lze použít i jutovou tkaninu dobře vypnutou a nalakovanou do dřevěného orámování, či třeba s malbou barevně sladěný koberec a zakončit ho dřevěnou, nebo jinou lištou. Jak říkám, možmostí se nabízí mnoho, jen vybrat tu, která se dobře hodí do celkového kontextu ložnice. Z toho důvodu bych se raději vyhl palubkám, neb by mi do ložnice nesedly. Zato by se mi moc zamlouvaly kolem lože zavěšené beraní kožešiny, které by spaní naopak podtrhly, ale těch peněz...

Pokud obložit, tak bych volil dřevo ... nádherný mateiál.
Nebo něco z přírodních materiálů, jak psal "sHpy00n".
Jutovou tkaninu (bude na sebe chytat prach) dávám na pletivový plot, aby mi na zahradu nečuměli sousedi. Btw. používá se k zakrývání tam, kde na halách dočasně skladují volně ložené obilí v době žní.
:-D

Osobně bych volil malbu s přídavkem Sokratu, aby to nemazalo a bylo odolné proti otěru.
Co na to malíři a stavaři?