Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lepení podlahových dlaždic

Nechal jsem si položit novou keramickou dlažbu v kuchyni. Dlažba byla položena na původní keramickou dlažbu. Po 1 roce používání jsem zjistit,že na exponovaných místech dlaždice pruží a docházá k vydrolování spár. Vyspároval jsem dlažbu pružnou spárovací směsí, stále však dochází pružení dlaždic a poklepem je možné zjitit, že dlaždice "nesedí". Nechci znovu pokádát celou dlažbu,problém špatně usazených dlaždic je jen asi na 1/10 celkové plochy kuchyně.Uvažoval jsem o vybroušení spár, vyjmutí dlaždic a jejich následné přilepení k podkladu. Nevím však jesti by tento postup vyřešil problém a jaké bych mohl použít lepidlo.

Spíš bych si troufl odhadnout, že podklad (původní dlažba) nebyl řádně připraven, tedy očištěn a nebyl použit kontaktní můstek, což je speciální penetrace. Následkem toho se nově položená dlažba bohužel separovala od podkladu a průser je na světě. Ono je sice pravda, že způsob kladení dlažby na dlažbu se používá docela běžně, ale vyžaduje trochu zodpovědnější přístup. Např. kontaktní můstek je nezbytný stejně jako použití ne zcela běžně dostupného lepidla.
Mrzí mně to, ale obávám se, že Vás čeká uplně nová dlažba. Ta vybouraná nebude k použití, protože z ní lepidlo nedostanete...
CINK

Ale jo, dostane. Já jsem takto pouze rukou odstranil odlepující se dlaždice na terase a protože jsou pěkné a už se nedají sehnat, tak jsem se dal do čištění. Není to sice lehké, ale jde to. Dlaždice jsou naštěstí docela odolné ... takže vydrží i mírné poklepávání kladívkem na špachtli - na hrubo. Do čista pak hrubým šmirglem. Jedna kachle trvá asi tak 20 minut :-(
A s bruskou by to bylo mnohem dřív.