Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto drenáž

Koupili jsme starší dům a vrhli jsme se na rekonstrukce. Chceme udělat drenáž pomocí dranážního potrubí v nepodsklepených místnostech kvůli vlhkosti. Můžete mi poradit jak na to? Jak hluboko pod podlahu dát drenážní rouru, čím ji obalit a zasypat, jak vysoko vývody přes zeď ven? Jak daleko od sebe musí vývody být od sebe? Nejlépe podrobný popis postupu práce!! Díky moc

4 roky staré téma - zamykám (Kurt)

Takže jestli jsem to dobře pochopil: flexibilní hadice je vyvedena fasádou ve stejné výši jako je položena a pokládá se na kamenitou frakci /není vložena do ní/ a následně se položí jemnější kamenivo a pak betonová vrstva? Takže flexibilní hadice je zcela zakryta! A ještě jeden dotaz: když povedu flexibilní hadici kolem celé místnosti, můžu vývést průduchy vedle sebe a ve stejné výšce. Děkuji

Víceméně ano. Flexibilní hadice je vložena ve vrstvě kameniva frakce 32-63mm. Horní povrch se pak jen zacukruje drobnějším kamenivem, aby se zaplnily mezery a snížila spotřeba betonu. Vyústění mohou být ve stejné úrovni, ale pro lepší odvětrání lze sací otvory ponechat dole a výdechové vytáhneme výš. Tím se docílí částečně komínového efektu a odvětrání bude účinnější.

Zdravim, vidim ze tomu rozumite a mate zkusenosti, co byste udelal se stejnymi problemy jako tu jsou popsany a reseny - akorat podlaha je ve sklepe? Take kamenivo a flexibilni hadici? Zda se to jako dobre reseni, ale kam hadici vyvest v tomto pripade? Dalsi otazku mam ohledne drenaze kde se bojim z bezpecnostnich duvodu priblizit k zakladove zdi (dum z roku cca 1935 polopodsklepeny) ktera neni zrejme pod celym domem a mohlo by hrozit sesuti, mohu drenaz vytvorit cca 50-100 cm od domu? Nopovana folie je pak nepouzitelna, jak byste drenaz resil v tomto pripade, dekuji za radu

Vykopali jsme diru kolem do kola zhruba do hloubky po zakladovou ryhu a prisel se nam na to podivat architekt. Puvodne zamysleny a zde celkem casto proklamovany system odvodneni za pomoci drenazni trubky nam vsak zamitnul a poradil vlastne obnovit puvodni system, ktery jsme vedle domu meli. Byl to takzvany kominovy system, kdy je kolem domu udelan tunel z cihel (pod zemi) o vnitrnich rozmerech cca 20x40 cm a z nej jsou vedeny tri "kominky" zdivem do vysky cca 0.5 m a jeden do vyse asi 3 metru. Tomu bych jeste celkem veril, ze by to mohlo fungovat, ale zarazil me pote dovetek, ze povrch (nad timto kanalem) se zalije betonem a vyspaduje do zlabku. Jelikoz i samotny tunel je dle nej nutno zevnitr vylit betonem ve spadu (teda pouze dno), mam trosku obavy, ze to bude zbytecna prace bez tizeneho vysledku.
Zadam tedy o fundovanou radu, zda provest odvodneni domu opravdu timto zpusobem nebo se nenechat zvyklat a zasadit drenazovou trubku a zasipat vykop struskou.

žaleží v jakém rosahu mate vlchko já bych postupoval podle možností všechno zaleží ,zemina ,teren jestli tam mate jíl to znamená že to máte aš moc mokré to je lepší silnější drenáž ,když mate jenom vlchko tak slapší ,podle terenu potom udeláte spád nejlepší když se podívate kde vede kanalizace nebo trativod tým směrem musíte poslat vodu drenáž obalíme tekstílijí,jestly mate mokrý zdivo je lepší dát tu drenáž kolem obvodoveho zdiva tam zase musíte koukat a dát pozor na přípojky,