Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uprava PC zdroja

Mam doma stary 350W ATX zdroj. Chcem ho upravit a tahat z neho +25 a -25 V Samozrejme po vymene elektrolitov.Pocul som ze sa to da ale neviem presne ako. Upravit aby daval 12 V neni problem ale chcem trocha viac. Neviete niekto o niecom ?

Ptám se trošku mimo, ale když už se o tom tady diskutuje: doma mám taky několik zdrojůch z PC a rád bych je taktéž použil v dílně.
Absolutně ale netuším, jak zdroje zapojit? Resp. v PC je spínání zdroje řešeno tlačítkem přes základní desku, ale jak to zapojit "mimo PC"? Existují nějaká ucelená pravidla, jak jsou zdroje zapojené?
V elektronice se moc nevyznám, proto se omlouvám za asi příliš primitivní dotaz. :-[

Tak je to hotové.
Svorky 16 a 17 spínám obyč kolébkovým mikrospínačem (pasuje úplně přesně do díry po svazku napájecích kabelů 8-) ) - pro zapnutí zdroje musí být celou dobu sepnuto, a pomocí třípólového přepínače jsem si ještě udělal přepínání 5/12V. A na výstup jsem dal mezi svorky LEDku, bere si pár mA.

Takže mockrát díky za rady! ;-)