Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem montáž sádrokartonů

Chtěl bych použít sádrokarton místo sádrové omítky na vnitřní omítku zdiva z Ytongu
desky bych šrouboval přímo na zeď bez použití profilů,
Jestli má někdo zkušenosti prosím poraďte, zda je to možné,zda použít parotěsnou zábranu, atd.
Předem děkuju

pripojuji se ke kolegum, kteri jiz prede mnou obhajovali klasiku - omitku. pokud zvolite (penetraci, armovaci tkanimu..) a dodrzite (to je hodne dulezite..) spravnou technologii, pak nema na omitce narok co praskat, nebo opisovat spary. samozrejme zaruka uspechu je podminena bezzavadnym podkladem - zdivem.

pokud se preci jen priklonite k sadrokartonovemu obkladu, pak je to IMHO mrhani prostredky, ale budiz..
kazdopadne na tuto technologii dodava vyrobce sadrokartomu sve lepidlo a desky se lepi na buchty. v pripade nalepeni na ytong, kde je predpoklad dokonale rovinnosti, by se snad buchty daly nahradit nanesenim lepidla pomoci obkladacske zubate sterky 6, nebo spise 8mm. prima montaz bez lepidla jen na srouby je spekulativni. urcite bych musel zavrit obe oci a stejne bych nemel dobry pocit. at uz z titulu "ojebavani" technologie, nebo z presvedceni o zbytecne vynalozenych prostredcich za presne zdivo + sadrokarton.
CINK