Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemuzu odsroubovat sroub

Zdar, tak jsem dnes prisel na dalsi problem ve svym byte.
U stropu vede trubka na vodu od stoupacky k bojleru a trubka byla zakryta prknem (takovym L). Pod nim uplne u stropu byl drevenej tramek, ke kterymu bylo to L pribity. Ten drevenej tramek je na tri srouby (asi 7 cm delka sroubu) poradne pripevnenej ke zdi (panel). No a dva srouby jsem odsrouboval, jenze treti nema na hlavicce takovou tu dirku nebo carku nebo jak to nazvat, do ktery se zasune sroubovak a sroubuje se. (Sorry za to stupid vyadreni, ale nevim, jak to vysvetlit lepe.)
Proste nejakej smejckej sroub, by me zajimalo jak ho tam narvali.

No ale muj problem je ho dostat ven, je to u stropu, jak pisu a 3 cm pod nim je vodovodni trubka. Proste jsou to hrozne stizeny podminky, nedostanu se tam zadnou vrtackou, bruskou ...

Tak co napadne vas nekoho, jak ten sroub dotat ven ?

Ten tramek musi jit pryc.

Ještě jeden tip - použít řezací kotouč a úhlovou brusku, odříznout opatrně šikmo hlavu šroubu (samozřejmě se tím nařízne trochu i trámek) a pak nějakým páčidlem odtlačit trámek od stropu. Tím vznikne mezera na odříznutí zbytku šroubu třeba tím plátkem pilky na železo.

Jestli je dost prostoru co takhla kotoučem karboflexky ubrousit hlavičku šroubu. Pokud je zápustná, půjde to holt i s kusem dřeva okolo. Navrhuju použít širší brusný kotouč. Pak by možná šlo (není-li dřík šroubu příliš kónický) trámek odpáčit tak, aby šroub zůstal přišroubován a dřík prolezl.
Těžko radit takhle nadálku. Příště navrhuji přiložit foto.