Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příčka ytong

Dobrý den chtel bych se zeptat jak vyzdít příčku z ytongu, když délka zdi neumožňuje vazbu zdiva. Např. delka příčky by byla 60cm + otvor pro dveře + 60 cm + otvor pro dveře + 60 cm. Při rozměru ytongu s vrstvou lepidla zhruba těch 60cm bych tvarnice musel skladat přimo na sebe bez vzajemneho přesazeni

Jenom doplním: první tvárnice se prostě přeřízne, a řada se začne tou zkrácenou. Řada nad tím pak celou. U těch krátkých kousků zdi vedle futer to asi nemá smysl dělat, ale důrazně doporučuji to udělat v první celé řadě nad dveřmi, aby se to vázalo. A ještě jedna věc - nad příčkou je třeba nechat tak 1-2cm místa pod stropem a pak zapěnit montážní pěnou. Jinak se pak můžete dočkat různého praskání příčky, tím, jak se průhyby a tíha stropu přenáší do příčky.