Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podlaha do kuchyne

Zdar,
rodice chtej predelavat kuchyn (v panelaku), je tam jeste puvodni PVC podlaha a mamka si usmyslela do kuchyne dlazbu.

Co na to rikate? Co byste dali do kuchyne? Ja slysel ze problem s dlazbou v kuchyni je s padem jakyhokoliv predmetu se na 100% rozbije.

Já bych do kuchyně dal lino. Když se dobře vyrovná podklad a koupí se kvalitní lino, tak může vypadat klidně i jako dlažba a přitom bude příjemnější. Určitě nedávat plovoucí podlahu, ledaže by to byla kuchyň pro někoho, kdo si v ní tak maximálně nakrájí zeleninu a salám.
Dlažba je pěkná, ale studená a opravdu "neměkká".

Dal bych kvalitní hezký lino - nešetřil bych na něm a vybral bych to nejlepší co mi trh nabízí. Kuchyň je dost exponované místo, pokud je vaše paní šikovná kuchařinka. Představa šmrdlání zanesených spár mezi dlažbou mě odrazuje - přijde mi to dost nepraktický. Lino setřu hadrem a není co řešit. Dlažba mi pocitově přijde studená.

Diky vsem za odpovedi.

Jedna se o byt rodicu a prave mamka chce dlazbu, otec lino, ale rikal, ze kuchyn at si rozhodne mamka, tak ji reknu o te nevyhode cisteni spar, ale asi bude stejne chtit dlazbu, tak hlavne, ze to neni az tak problem. (Jinak driv chtela plovouci podlahu, ale to uz si rozmyslela.:-D)

No dělal mi to podlahář (1988, tedy před 20 lety), měl nějakou el. tavnou pistoli, do které byla zezadu nasazená taková "plná hadička" (vypadalo to jako bužírka, v barvě požadovaného spoje). V místech, které se měly spojovat/svařovat, předem jakousi bruskou vybrousil "kanálek", do něj "navařil" ten spoj a pak nějakým nářadím (s žiletkou?) seřízl do roviny s podlahou.

Myslím, že klasické lino se svařuje podobně...

Jo, a ty "čtverce" byly nalepeny nějakým lepidlem, myslím S4.

Jo, něco takovýho máme v práci, pokud se to nějakým způsobem mechanicky nepoškodí, tak je to věčný. Na zem se to lepí nějakým černým sajrajtem.

Jinak mám taky v kuchyni plovoucí podlahu, hlavně proto, že kuchyň je spojena s obývákem, takže jakýkoliv jiný povrch v kuchyni by znamenalo udělat přechod mezi podlahou v obýváku a v kuchyni a musel by být lomený, což by vypadalo divně. Ale uznávám, že plovoucí podlaha asi není do kuchyně ideální. Budu ji muset něčím naimpregnovat, aby se pěkně utěsnily spáry.

Nevím, možná šla. Korek by mi ale pocitově přišel "měkčí", pohodlnější.

Švagr korek v kuchyni má. Jenže neuposlechl mých doporučení a položenou plochu lakem neošetřil ("...šak jakýsi lak už na těch čtvercích je..."). Vlastní plocha jednotlivých čtverců je sice OK i po cca 15 letech, ale ve spojích (byly kladeny těstně k sobě), kde se při vytítání podlady jakási vlhkost vždycky dostane, korek jakoby mírně nabobtnal a v šířce 2-3mm škaredě zčernal. Domácí si na to zvykli, návštěvy do kuchyně ale raději nepouštějí... :-|

Máme v kuchyni korek (30x30) už přes 20 let. Tenkrát za socíku jsem na to kupodivu narazil v našem okresním městě, byl to nějaký dovoz z Portugalska (mimochodem na tu dobu šíleně drahé). Proč to ale píšu ..... ty čtverce se po položení dále neupravovaly. Byly pokryty cca 0,5 mm průhlednou vrstvou jakéhosi tvrdého lamina, které si uchovává lesk a je bez viditelných stop mechanického poškození až do dnešních dob. Jediný problém byl následně s tehdejší kvalitou podlahových (vodou ředitelných) lepidel, kdy docházelo občas k odlepení jednotlivýcj čtverců a nutnosti jejich znovuupevnění.
Když dcera chtěla cca před rokem udělat novou podlahu v kuchyni tak jsem začal stejný korkový materiál shánět, ale neuspěl jsem. Všude jsem našel jen "surové" korkové čtverce s nutností následné povrchové úpravy :-/. Nakonec jsme v kuchyni dcery položili dlažbu.