
Péče o plovoucí podlahu
Hoj,
mám v bytě ve většině místností plovoucí podlahu. Vůbec nemám zkušenosti, jak o ni pečovat. Špínu utíráme mopem, na spodky židlí lepím filc, aby se to nepoškrábalo, ale občas nějakej škránabec sem tam od něčeho vznikne. Je možný podlahu něčím ošetřit, nějakým leštidlem, nebo jiným sajrajtem?
U PC mám židlu na kolečkách (plastových), hrozí podlaze ošoupání? Za jak dlouho? Podlaha není nijak extra kvalitní, hádám, že je to něco obyčejnýho (nedával jsem ji tam já, koupil jsem s bytem).
Jaké máte vy zkušenosti?
Tak dnes byl u mě podlahář z firmy, co to montovala. To lamino, co mám, se prý může utírat normální jarovou vodou, žádný ochranný nátěry nejsou potřeba. Na případný rýhy se dají koupit voskový tyčinky v barvě.
No, nátěry. Údajně nejsou třeba, ale mě se vyblil na laminátovou podlahu pes a ohavně to nabobtnalo (ta podlaha, ne to blití) a zůstalo.
- jak dlouho tam to blití zůstalo?
- blití je kyselý, může to mít vliv
- psa nemám a ani mít nebudu
- Těžko říc, kdy to z čokla vypadlo, byl jsem fuč, odhad je cca 2 hodiny.
- Asi ano, dnes si už nevzpomenu, co to bylo, jestli se poblil po nějaké chcíplé myši (to on nejraději) či po něčem chutném jako je třeba kočičí ho*no.
- A co kočka? Návrat z hospody? Výše zmiňovaní malí lidé?
//Edit: Nabobtnalo to kolem spár, udělal se tam takový kopeček, cca 1-2 mm vysoký, cca 5-8mm široký, kopírující spáru. Doufal jsem, že až to vyschne, tak se to zase srazí a nebude vidět, leč marně. Voda (neriskuji a včas jí utřu) nevadí.
Mají lidé patří do dlouhodobého plánu.
Už máš graf? První dovolená v Jugoslávii, první auto, první dítě apod?
Dovolenou jsme už několikrát měli, auto už mám v pořadí třetí (pokud se počítá i škodofka 120
), byt mám, ještě dokončit vybavení a poplatit hromádku menších dluhů.... zatím plán vychází, furt čekám, co se kdy podělá.
Taky jsem měl plán, a co myslíte, podělal se? Podělal!Dovolená zmizela, dluhy zůstaly,malí lidé se vyskytly.Remca má pravdu, dělají přesně to co říká. A podlaze to nesvědčí ,spáry jsou čím dál viditelnější a jsou trochu zvedlé na těch nejexponovanějších místech.Je to tím, že podlaha je poněkud levného charakteru a také věkovitostí je jí už deset.Na očistu používáme lehce vlhký hadr se saponem nebo vysavač. Poškrábaná je také slušně,ale nám to nevadí,protože žijeme v jistotě, že až haranti rozumu poberou podlahu vyměníme.
To je pěkně na p(ču mě se tam pochc@l a zustalo to taky nabobtnalý. Už s tím nejde udělat nic, leda výměna lamely
Používám Ajax a když vím, že je to čisté, tak si rozdílu v lesku nevšímám. Jak se tu píše - žádné politury.
Plovoucí podlahu pouze luxovat nádstavcem na plovoučku (podlepená filcem), v nutném případě cca. 1 - 2 do měsíce setřít co nejvíce vykroutit, ideální ten placatej mop od viledy nebo jak se to jmenuje. Jakmile plovoučku 1 krát čímkoliv napustíš stáváš se jejím otrokem a děláš to pořád dokola a pořád vidíš čmouhy. Co se týče všech nožiček nábytku a sedačky, mám podlepeno filcem - mají v bauhauzu zamolepící čtverce 10*10 10ks za cca 100,-Kč ideální a drží. Pod kolečkovou židlím mám koupen jakýsi plast také z nějakých bau krámu, tuším že to mají i v Ikei, přímo po podlaze jsem nezkoušel používat, mám tu podložku od začátku. Filce pod nožky jsou super i kůli posunutí stolků a drobnějšího nábytku při úklidu, manželka si s tím šibuje sama a já u toho nemusím být
.
Tak po 4 letech už jsem na to snad přišel, že ano. Ale přesto ti odpovím - na plovoučku máme onen plochej mop od Viledy. Nikdy jsme to nepastovali a zatím je to dobrý. Největší zátěž tomu stejně dává synek. A k té židli na kolečkách - sehnal jsem si kolečka na plovoucí podlahy, jsou po obvodu pogumovaný. Lepší, než nějaká hnusná podložka.
Jejda, ani jsem si nevšiml že je to 4 roky staré, to je tak když to někdo vyhrábne a posune nahoru.
To se stává, nejsi první a určitě ani poslední