Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím deoderizovat starožitný nábytek

Protože jsem sám o sobě poměrně starožitný artefakt, zařizuju si byt i kanceláře starožitným nábytkem. Někdy se dostanu k zajímavému kusu, ale v mnoha případech to zpravidla v jeho úložném prostoru smrdí takovou jakoby starobou. Moji ženu to pak vede k pronášení nevkusných připomínek a brání se do páchnoucích almar ukládat ložní prádlo.

Vím, že červotoči se odstraňují radiací. Neexistuje něco takto technologicky pokročilého i u nábytku? Nemám na mysli ty různé "osvěžovače" vzduchu, které jsou v uzavřených prostorech cítit asi jako když se pozvracel diabetik po předchozím požití 2 kg bonbónů Bompari.

loading...

smrdí takovou jakoby starobou.

Není pro to hezký český výraz zatuchlina?
Co tak použít třeba sušenou pomerančovou kůru, či sušenou levanduli vloženou do tmavé dutiny mobiliáře hned za kompromitující dokumenty? Nebo v kancelářském prostředí tabák typu amfora. A při potlačení chorobné lakoty až na hranici omdlení kredenc parfémovat jemným aromatem z ubrousku navlhčeného přípravkem:
http://skotska-whisky.pozitek.cz/irsko-whiskey/bush mills/bushmills-single-malt-10y.html
Mám pocit, že tento pach vzniká rozkladem organických substancí ve spojích nábytku, tj klih, politura, vosky. Podobné je to i s knihami.

Čumile díky, nejvíce mne zaujala Tvá rada

.... parfémovat jemným aromatem z ubrousku navlhčeného (irskou whisky)...

Experimentálně to vyzkouším sám na sobě a to velice důsledně podle návodu

...až na hranici omdlení...

Musím pouze vyřešit technologii parfumerace; ten ubrousek by mne pravděpodobně velice zdržoval...

Ten pach neodstraníš. Zkoušel jsem to čím mě napadlo a ženě to pořád smrdělo chalupou (myslím skříně). Našel jsem flašku Diavy Je to nějaká politura z padesátých let a teď jí smrdí (ta skříň) jako po babičce.
Ale dá se s tím žít.(Myslím skříně).