Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesun světla u sádrokartonového stropu

Zdravím všechny. Stojím před problémem, jak v kuchyni přesunout stropní světlo asi o cca 1,5m jinam, konkrétně co nejblíže ke stěně). Jedná se o sádrokartonový strop. Nemám nejmenší šajn, jak tam ty dráty vedou a vůbec nejsem v těchto činnostech kovanej. Nemá někdo prosím tip, jak to provést co nejefektivněji ? (= s co možná nejmenším zásahem do stropu, jeli to možné ;-) ). Kdyby bylo úplně nejhůř, můžu dráty jenom "skovat" pod ten podhled, ale nevím, zda to tam nějak izolovat, vypínač pořád existuje a nějaké to dítko ho je schopno bez potíží přepnout. Díky, jirka.

Možná bys mohl napsat jak to světlo vypadá:?: Jestli je ke stropu jen přišroubovano ne bo je osazeno do stropu. V prvním případě ti ze stropu kouka jen kabel a pak tě asi nemine do stropu udělat otvor.