Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň?

Zdravím všechny kutili.
Kdyby někoho zarážel obrázek mého profilu, je to tím, že patřím spíše mezi sousedy teráristy, ale nemohl jsem nevyužít možnosti, kterou vaše poradna nabízí.
Mám malý problém v mém pokoji na privátě. Jde o malý pokojík ve sklepním prostoru. Okna sice má, ale jen aby se neřeklo. Že je problém s vlkostí, to se dá ve sklepě bohužel čekat. Ale na omítce mi zde ¨raší¨ něco, co může připomínat plíseň. Jedno se mi udělalo u okna nad parapetem a druhé mám u dveří nad botníkem... Ale asi to plíseň nebude. Jde to jednoduše smetáčkem dolů. Prve jsem si myslel, že to nic nebude, ale do týdne je to zpět a já vážně nevím o co jde.. Nějaký druh houby??
Jestli se s tím někdo již setkal, prosím o radu. Co to je vůbec je a hlavně, jak se toho zbavit. Děkuji mnohokrát. Přikládám foto :
[http://img107.imageshack.us/img107/7316/kopiep10100 11gj2.jpg][http://img107.imageshack.us/img107/412/kopiep101001 2ur6.jpg]

Je to s největší pravděpodobností solný výkvět neboli sanytr. Jinak co se týče sklepního bytu a plísně, kdysi tohle téma umělecky ztvárnila kapela Visací zámek, sorry za OT ale trocha poezie...;-):

Domovnice se mnou se zas hádá
Divný slova do svý pusy vkládá
Večný spory se mnou ji moc těší
Na to že jsem dobrák asi hřeší

Zase se se mnou domovnice pře
Obličejem připomíná vepře
Kvůli mě si bába kazí zdraví
Viditelně ji to ale baví

Praví stojíc na dřevěný noze
Že si žiju na vysoký noze
Jelikož mě už nemůže vystát
Mám si začít svoje krámy chystat

Přesto si ji znepřátelit nemohu
Můj byt totiž má výhodnou polohu
Moje sklepní místnůstka
S tekoucí vodou ze stropu
Místo malby plíseň má
A hned za zdí hospodu

Obávám se že žádné levné a rychlé řešení neexistuje, pravděodobně je narušena hydroizolace domu (pokud tam nějaká je). Zkontrolovat co se děje před zdí domu, jestli tam není děravý okap a netečou do toho místa hektolitry vody, odstranit veškerý svinčík který by mohl zadržovat vodu. Co nejvíc větrat a topit a na zeď dát nějakou rohož aby to želvička nežrala. Systémová řešení existují ale jsou to horentní sumy.

Mno ono to ani nemusí být od vlhka, buhví co v tom sklebě kdo a kdy skladoval. Tohle leze ze zdí třeba ve chlívě a vlhko tam být nemusí, zed může být něčim nasáklá a ted to leze ven. Řešil bych to tak, že bych před tu stěnu dal desku ze sádrokartonu tak aby mezi zdí a deskou byla mezera.

Ahoj, přikláním se k názoru mrknout za zeď samo z druhé strany :-) na hydroizolaci. Nejdřív mrknout na roury ze střechy a jiné harampádí. Odkopat, opravit nebo dodělat hydroizolaci. Do odkopané díry dát drenáž a makadam nahoru třeba oblázky samo je nutné drenáží spolehlivě odvést vodu pryč.