Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň?

Zdravím všechny kutili.
Kdyby někoho zarážel obrázek mého profilu, je to tím, že patřím spíše mezi sousedy teráristy, ale nemohl jsem nevyužít možnosti, kterou vaše poradna nabízí.
Mám malý problém v mém pokoji na privátě. Jde o malý pokojík ve sklepním prostoru. Okna sice má, ale jen aby se neřeklo. Že je problém s vlkostí, to se dá ve sklepě bohužel čekat. Ale na omítce mi zde ¨raší¨ něco, co může připomínat plíseň. Jedno se mi udělalo u okna nad parapetem a druhé mám u dveří nad botníkem... Ale asi to plíseň nebude. Jde to jednoduše smetáčkem dolů. Prve jsem si myslel, že to nic nebude, ale do týdne je to zpět a já vážně nevím o co jde.. Nějaký druh houby??
Jestli se s tím někdo již setkal, prosím o radu. Co to je vůbec je a hlavně, jak se toho zbavit. Děkuji mnohokrát. Přikládám foto :
[http://img107.imageshack.us/img107/7316/kopiep10100 11gj2.jpg][http://img107.imageshack.us/img107/412/kopiep101001 2ur6.jpg]

Mno ono to ani nemusí být od vlhka, buhví co v tom sklebě kdo a kdy skladoval. Tohle leze ze zdí třeba ve chlívě a vlhko tam být nemusí, zed může být něčim nasáklá a ted to leze ven. Řešil bych to tak, že bych před tu stěnu dal desku ze sádrokartonu tak aby mezi zdí a deskou byla mezera.

Ahoj, přikláním se k názoru mrknout za zeď samo z druhé strany :-) na hydroizolaci. Nejdřív mrknout na roury ze střechy a jiné harampádí. Odkopat, opravit nebo dodělat hydroizolaci. Do odkopané díry dát drenáž a makadam nahoru třeba oblázky samo je nutné drenáží spolehlivě odvést vodu pryč.