Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rany v topeni

Ahoj Chci polozit takovy zajimyvy dotaz.Vim, ze me nekdo asi nepomuze,ale zkusim.bydlim v panelaku,kde je dalkove topeni.A kdyz dochazi k dodavce tepla,tak to v topeni pekne praska(dela to jen,kdyz je venku mraz)Je problem s tim, ze to v 6hodin vzbudi malou s tim, ze se boji.Vim, ze je to tim jak topeni schladne a pak se tam pusti tepla voda,tak zacne pracoat,ale me to stve skrs malou.Kdyby nahodou mel nekdo s tim zkusenost,byl bych rad.Diky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Pomůže to tak, že se odstraní zdroj hluku. Ten není způsoben samotným roztahováním materiálu, ale tí…
leo 23.02.2008 19:34
leo
Tření trubek o materiál se v prostupech při výstavbě řeší jednoduše omotáním trubek "alobalem", kter… poslední
StanB 24.02.2008 00:09
StanB

Pomůže to tak, že se odstraní zdroj hluku. Ten není způsoben samotným roztahováním materiálu, ale tím, že se trubky při změně rozměrů odírají při roztahování v průchodech (zdí, chráničkami,na konzolích, v držácích apod.)Pokud se trasa trubek uvolní, ten olej má odstranit skřípání při posunu trubek po trase.

Tření trubek o materiál se v prostupech při výstavbě řeší jednoduše omotáním trubek "alobalem", který se po dokončení podlah a stropních omítek jednoduše odtrhne ..... trubka v alobalovém pouzdru potom bezproblémově klouže, ale ......... tohle se dělá proto, aby pracující trubky nedevastovaly stropní omítku v místě prostupu, a nebo podlahu ... jak se to jednou uvolní, tak už to rozhodně na hluk vliv nemá. Hlukem při roztápění je charakteristické PARNÍ topení, tj než se ustálí poměry v tepelném systému, a ve vstupním potrubí přes radiátory až po kondenzační hrníček na radiátoru bude jenom pára ...... a než se předchozí studená kondenzovaná voda dostane přes "kondenzační hrnce" z potrubí pryč tak vznikají "bubliny" a voda rázově cestuje, vznikají tlakové rázy a ... hluk v topení. Proto si myslím, že podobný fenomén vzniká při roztápění dálkového (byť teplovodního) topení. Pokud by byl hluk způsoben "třením trubek" v prostupech, tak by byl patrný i při vypnutí a CHLADNUTÍ topení a to se neděje . Ono vlastně stačí, aby v paneláku byla výměníková stanice "Pára/Voda" a je to naprosto jasné ...... jako by někdo do potrubí mlátil kovovou tyčí (než se tepelné poměry ustálí).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru