Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká hmota je dobrá na praskliny v omýtce?

Poraďte mi jakou hmotu použít na praskliny v omýtce.Dům je starší a pracuje.Nejlépe nějakou elastickou a překrývatelnou.Ještě se chci zeptat jestli se dají nějakým způsobem odstranit drobné nerovnosti na stěně,třeba nezarovnaná sádra atd,dalo by se to třeba nějak obrousit?

Mně se nejlépe osvědčil šlehaný tmel. Je toho kyblíček a váží to jako pírko. Je přetíratelný. A hlavně s vysycháním nezmenšuje objem - to mě trápí u akrylátových tmelů, které jsou sice pružné, ale při vysychání se "propadají" a prasklina pak je opět vidět.

Potvrdzujem aj ja, slahany tmel je najlepsi na rozne prasklinky v interieru pretoze sa nezmrstuje. Akykolvek akrylat u mna sux. V navode sa sice pise ze sa ma nechat uschut, ale ja ho pouzivam casto i tak, ze i pocas malovania ak najdem na stene prasklinu, zatrem slahanym tmelom a hned prejdem valcekom primalexom alebo podobnou farbou, a je to bezproblemov.