
zpevnění příjezdové cesty
Dobrý den,
potřebovala bych poradit se zpevněním příjezdové cesty k domu. Dům se snažíme trochu opravovat, jak nám to důchodcovské příjmy dovolují. Cesta je hlinitá, sem-tam kámen, od brány k domu do kopce. Až do minulého roku to šlo, ale vloni tam jezdilo hodně aut a teď je tam těstovité bláto, nedá se vjet. Nejhorší úsek je asi 10m dlouhý.Navezená stavební suť situaci ještě zhoršila. Na toto nejhorší místo chci nechat dovézt 3t štěrku o zrnitosti 2-6cm. Slyšela jsem, že je vhodné dát pod štěrk geotextilii. Jde mi o to, aby šterk rychle nezmizel v blátě. Potřebovala bych poradit, zda je vhodné tam tu geotextilii dávat a jaký typ. Ty s větší gramáži jsou už tak drahé, že by stála víc než štěrk. Kromě toho je problém koupit menší množství než jednu roli 2x50m.
Děkuji za radu a zdravím
Moucha
No ale jestli je tam jíl tak přeji pevné nervy.
Děkuji všem za rychlou odpověď. Nemyslím, že by se tam objevilo víc vody než dřív, určitě ne z bývalých drenážek. Nevím přesně jaký je rozdíl mezi makadamem a štěrkem. Vycházela jsem z nabídky místních brněnských dopravních firem, které nabízí štěrk o různé zrnitosti, případně stavební či živičný recyklát. Makadam v ceníku neměli. Zkusím ještě někde sehnat menší množství geotextilie.
Moucha
Makadam -hrubší štěpiny kamene -vhodný právě na cesty.
Může být od jemného(skoro jako štěrk)až po hrubý.
Viz zde: http://www.ballastsverige.se/VARA-PRODUKTER/Bergskr ossprodukter/Makadam/
Kde se dá sehnat štěrk,tak blízko bude i makadam.
sortiment.htm
A víš, odkud název makadam pochází? Jestli ne, tak čti.
Na thermoservis bych se vys.. je to banda podrazaku a zlodějů.
Opět se po delší době někdo ozval. Já využívám příležitosti a ptám se, jestli někdo neví, zda v ochranném pásmu vodního zdroje může být asfaltová vozovka. K tomu mě vedla tato úvaha: Zbytky asfaltových střešních pásů se mají likvidovat jako nebezpečný odpad. Čím je nebezpečný? Asi se z něho můžou do půdy vyluhovat škodliviny. A pokud se vyluhují z lepenky, nevyluhují se z asfaltové vozovky?
Díky.
Prosím o radu!!!!
Máme kolem domu cca 200m po cele ploše,příjezd k domu a garáži udusany štěrk a po prudkym dešti se to vali na komunikaci a k sousedum na dlažbu,kvuli obrovske ploše nepřipada v uvahu dlažba finance nedovoli a potřebujeme zabranit při přivalovych deštich naplaveninam a netušim jak,pokud by jsme dali nejake drenažky či kanal tak to se okamžite zanese. napadlo me vylit na vjezd asfalt a udelat ho do stracena zhruba 5-8 metru ale nevim jestli ty zbyvajici kaminky nevlezou přes asfalt opet na komunikaci a co udelat pred ten asfalt jak pišu vyš drenašku dalo by se to?
co se valí...
kamínky či voda?
Pokud je možnost napojení na nejlépe dešťovou kanalizaci, dejte do vjezdu žlab který bude svedený do šachty s kalištěm. Šachta se pak napojí na kanalizaci. Zachytávací žlab musí být široký alespoň 250 mm. Jak se použije úzký, koupený drain žlábek, příval ho snadno přeletí a vyplavíte sousedy stejně. Dvěstěpadesátka a více sebere všechnu vodu pokud to nebude opravdu extrém, splaveniny se usadí v kališti a do kanalizace odtéká už jen voda. Kaliště se vyčistí, nachytané splaveniny rozhodí zpátky na komunikaci nebo kamkoli jinam a jste připraveni na další příval.