Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Praskání příčky z Ytongu

Zdravím počítačové kutily-herpetology.
Před pár roky jsem přistavoval kus domku a vnitřní příčky (cca 4x2,5m) udělal z Ytongu tl.10 cm. Pravděpodobně vlivem sesedání podkladu se mi v příčce nadělaly podélné i příčné praskliny. Ty jsem při dalších úpravách vyškrabal na větší šířku a zaštukoval. 2 měsíce byl pokoj, ale pak se objevily znova. V další fázi mám v plánu je opět vyškrabat a vycpat lepidlem na Ytongy. Pokud ani to nepomůže, rezignuju a hodím na to sádrokarton.
Nemáte někdo lepší nápad jak to vyřešit?
Co jsem ale koukal po stavbách z těchto tvárnic, hodně často jsou takhle zdi pomršený. Je to chybným postupem při práci, nebo se tenhle materiál tak chová?

Díky za rady a komentáře

Jak již řekl odborník, perlinka, perlinka a zase perlinka. V tahu má nosnost 150 kg, to hovoří za vše. Pevnost např. tenké pórobetonové příčky bez potahu lepidlem a perlinkou se nedá srovnat s příčkou nataženou perlinkou. Je to stejné jako s příčkou z cihel "naštorc". Bez omítky se dá při větším úsilí rozkopat nohou, zkuste si to u příčky nahozené omítkou (s výjimkou Chucka Norrise).

Presne tak ,nad priečkou treba nechat cca 2cm velku medzeru a zapenit ju PU penou , potom priečku napenetrovat a potom stenu natiahnut lepidlom a armovacou sietkou,potom povrchová uprava,omietka ,stierka a pod.
Ak je ale pod stavbou slaby základ,tak nepomože nič,bude to stále praskat. Potom už pomože len sadrokartonová predsadená stena na konštrukciu ,nie lepit:!:

Jeste jeden dotaz, tak trochu k tematu - pokud pouziju klasicke vnitrni omitky (tj. nejdriv hrubou a pak jemnou, tzv. fajnovou), je take nutne pouzit perlinku pro zabraneni popraskani nebo je to v tomto pripade zbytecne?
Diky za odpoved.