Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obkladani koupelny, omitka versus sadrokarton

Ahoj lidi

pouze dotaz mozna kousek sileny ale proc se nezeptat:
Mam koupelnu ktera je omitnuta, ale ne uplne rovne. (jak nerovne ted nediskutujme)
Napadlo mne ty zdi ktere se budou obkladat potahnout sadrokartonem, jakoby predezdit a oblozit. Duvod je velice jednoduchy - super rovinost a s tim spojena jednoduchost a rychlost obkladani.
Ptam se co vy na to? Ma to nejake uskali? Nebo je to dobry napad? Nebo je to uplna zhovadilost?
Ne zebych penize neresil ale nedivejme se na to ted z pohledu penez, spis mne zajima techniske hledisko - zivotnost? A tak

dekuji predem za vsechny napady a reakce

DKK

Myslím si, že obkládat sádrokartonem je blbost, každý aspoň minimálně šikovný obkladač si s tím musí poradit. Když obkládali u nás, tak si stejně zdi přetáhli lepidlem, ale myslím proto, aby se nedrolily kamínky z omítky. Určitě tam nemůže být až taková nerovnost, že by se nedala zamaskovat.
Pokud tvrdí obkladač, že zeď není omítnutá rovně, tak nebrat v úvahu, to říká každý obkladač, který si zeď neomítal sám (protože na svou práci si nebude stěžovat, i když stojí za stejný prd)

Obkládal jsem nedávno vlastní vnučce koupelnu,když jsou zdi křivé,je to porod.Ale pomocí laserváhy jsme tu přidali, tu ubrali a koupelna se povedla.
Jen tak bych sádroš nedělal,jsou to zbytečné náklady.Hlavně dodržet roviny a v koutech se to odřízne.Hlavně nejdříve udělej podlahu,pak druhou řadu a nakonec podle podlahy ořízneš nerovnosti.
JABRAKA

Pokud jsou nerovnosti, které musíš srovnávat hodně a jsou tyto nerovnosti na všech stěnách, tak bych do sádrokartonu určitě šel. Obkládat je potom brnkačka i pro odvážného amatéra. Pokud zvolíš obklad kde spáry mají svůj estetický význam, je předpoklad rovného povrchu základ výsledku. Ale pozor! I sádroš se dá (nechtěně)instalovat do bananového profilu! Vše je v rukách.:-)

Ještě záleží jak ten sádrokarton hodláš na tu stěnu dát.Jsou dvě varianty a to buď lepením přímo na zeď a nebo klasicky na profily což je minimálně 3cm plus nerovnost plus síla sádrokarotnu pro koupeny RBI 12,5mm.Mám sám zkušenosti s obojím neboť jsme se tím deset let živil a kolikrát jsme to tak dělali spíše ale ve starších domech nebo chatách.

Hezká práce.Jen když jsme to viděl jsme si na něco vzpomněl.Už jsme to jednou řešili po nějakém kutilovy.Když dával ty vymezováky na zeď tak tam dal o dost kratší hmožděnky než se mají,že mu je spíše jen drželi ty obkladačky a to lepidlo a ve zdi byly jen jako že tam byly.A pak nastal ten problém když to obkládal tak se mu ty obkladačky od zdi odfoukli a celá ta stěna se mu krásně houpala sem a tam :-D

Panove a co je teda pravdy natom, ze kdyz davam obklady na sadrokarton, tak mam pouzit dvoji sadrokartonove oblozeni a nebo pokud to nejde z duvodu maleho prostoru, tak dat pouze jedno oblozeni, ale zmensit rozpeti mezi profily z cca 600mm na 400mm?

Co jsem se dival, tak vetsina fotek je pouze s jednim oblozenim.

Rikaji, ze casem s jednim oblozenim se obklady zacnou odlepovat a nebo praskat spary.

Tak co ted?

Jedno obložení a zhuštěné profily na 40 je levnější než dvojité opláštění,proto je mnohem častější. Z důvodu jednostranné zátěže je příčka, předstěna zesílena, na takto provedené konstrukci se nic loupat či praskat nebude. ( pozor na max. rozměry obkladaček ).