Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napájení aku vrtačky z DC zdroje

Poradí mi někdo, jestli je možný napájet aku vrtačku, ke který nemam baterii (a ani k ní baterii neplánuju, protože už jednu aku vrtačku s baterií mam), přímo ze ss zdroje? Vrtačka je na 18 V, pokud bych použil zdroj 18V, jakej by měl mít proud, jestli to vůbec jde? Díky moc za rady, P.

Uprimne, zapomen na to. Pri tahu to odebira zatracene velky proudy a zdroj, ktery by byl dostatecne tvrdy v rozsahu rekneme 30A (s rezervou o neco vic) by te vysel dost draho.

Vezmu-li podobny pripad z jinehou soudku, mobilni telefony a CMDA modem take obsahuji baterii a jejich provoz pouze na napajec je problemovy, protoze proste pristroj diky baterii je schopen preklenout vykonostni spicky, ktere si zada jeho provoz.

U tociveho stroje obvzlast.

Ale to ty baterky taky nedaji. Ony sice do zkratu daji treba 40A, ale to je pri nulovym napeti. Takze pokud se ten zdroj povede ukecat, aby bezel v nejakem rezimu "12V nebo co se povede protlacit skrz trafo", pripadne jeste zvysit o kousek Unaprazdno, tak to 300W zdroj musi utahnout(ostatne ten by pri proudu 30A mel na svorkach porad jeste 10V, to neni malo).

Chlapi,ten zdroj to opravdu utáhne,tento jsem použil jen na zkoušku a vrtačku 18 voltovou a snažil jsem se jí rukou brzdit,takže i při zátěži to utáhne,zdroj není nijak upraven,prostě jsem jeden popadl a odzkoušel.Jak jsem uvedl,mám i vrtačku 12 voltovou a ta běhá přes trafo 4,2A ,a to s ní loni kluci šroubovali celý den prkna na střechu velké pergoly a v pohodě.

tak supr, teď jsem to vyzkoušel přes ten pc zdroj a jede to tak jak má..zdroj se nevypíná ani při zatížení vrtačky.. Ale ještě jeden dotaz pro jistotu- na tom konektroru pro napájení základní desky jsem propojil zelenej drát s černym (hned vedle zelenýho)- je jedno s jakym černym v tom konektoru?? (protože těch černejch je tam víc..díky

Funguje dobře- k nerozeznání od pohonu z baterie. Teď už ten zdroj moc nepoužívám, mám aku vrtačky s Lion bateriemi, takže se nestává, že bych pro vrtačky šáhnul a byly by vybité baterie. Zdroj z pc bych všem doporučil, vrtačka má dobrou sílu..

Dobrý den,moje vrtačka také dále slouží na původní PC zdroj a to jsem sem výše psal toto řešení v roce 2009 a již nějakou dobu jsem měl toto udělátko v provozu.
Jinak mám i novou s dvěma akumolátory a několik na síť,ale stejně tuto přes ten PC zdroj často používám,hlavně větší akce na malém rádiusu,nemusím řešit aku,jedu stále na plný výkon.A vrtačka světové kvality Asist.:-)