Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Inteligentní domácnost.

Zdravím, můj dotaz je na pomezí Kutilské a PC poradny, případně omluvte prosím že to píši sem.

Chci se zeptat na Inteligentní domácnost. Většina těchto systémů funguje na principu nějaké řídící jednotky která ovládá relé a spravuje se pomocí nějakého PC. Hledám na internetu a nenacházím. Existuje nějaký tip kde by systém řídilo PC přímo, tedy zařízení by nemělo RJ a pouze by se například vypínač od světla zapojil pomocí UTP do nějakého switche? Tedy na danou IPadresu by software odesílal požadavky jako zapnout vypnout atd ?

Mělo by to tu výhodu že by se nemusela dělat nová elektroinstalace ale stačilo by do vypínačů přivést UTP LAN a na nějakém serveru rozjet software. Díky za rady.

Ahoj,

Odporucam ti pozriet sa na produkty smart home od Xiaomi. Mam toho plny dom a vsetko ovladanie funguje cez telefon, alebo je to zautomatizovane.

Doteraz som s tym velmi spokojny, lebo je to sikovne za prijatelnu cenu.

Jedina nevyhoda je, ze potrebujes redukciu aby ti centralna jednotka pasovala do zasuvky, ale tu vacsinou posielaju automaticky s tym.

Ak chces viac info, kludne napis.