Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektromotor 12V

Dobrý deň

potrebujem poradiť ohľadom zapojenia elektromotoru.
Chcem zapojiť elektromotor 12V aby sa po istom čase (cca 2minúty) začal otáčať opačným smerom a zasa naspäť.
V spojitosti s reguláciou otáčok elektromotora a nasteavenia času.
Prosím o radu: Aké schéma el. obvodu a aké súčiastky mám použiť?
Vopred Vďaka

Možností máš mnoho, relátka, tranzistory, IO, mikroprocesor, arduino...
dle tvých znalostí, zkušeností, schopností a součástkové základny (tyto informace sis nechal pro sebe)...
Docela bych se divil, kdyby ti někdo za "děkuji" navrhnul obvod, odladil ho a poslal ti schéma, návrh desky p.s., program pro mikročip nebo arduino atp...