Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl opravovat elektronické trafo ?

Dobrý den. Je zde prosím Vás někdo, kdo se vyzná v trafech? Trafo Rendl 200 VA, 16,5 A napájí 6 halogen. žárovek 20W. Přestalo fungovat, tak jsem ho otevřel a vidím praskou pojistku a zdeformovaný jeden kondenzátor. Má podle Vás smysl to trafo opravovat ( vyměnit kondenzator a pojistku )? Nebo těch zničených věcí tam bude pravděpodobně víc? Nové trafo stojí 500,- Kč, nový kondenzátor 10,- Kč. Děkuji.

Tak ono to s tím opravováním není zas tak jednoduché. Třeba tady v Chebu už 20 let není ani jedna prodejna s elektrosoučástkami. Při dnešních cenách poštovného se případná oprava z domova tímto prodražuje. Konkrétně v tomto mém případě, jestliže nebude problém jen v kondenzátoru, se případným doobjednáním součástek stává celá záležitost ztrátovou.
Další věcí, kterou jsem dost podcenil, je ta , že vybrat adekvátní náhradu za spálený kondík je daleko těžší než jsem čekal. Prostě jsem si naivně myslel, že do vyhledávače zadám 104 K, 400V DC, rozteč 12 mm a objednám. Chyba lávky...prostě nic. Konzultace s prodejci, nabídka nějakých náhrad s úplně jiným označením a já, jako amatér, jsem v háji. Jsem schopný vadný díl odletovat a nový naletovat, ale ne porovnávat rozdílné parametry a dělat závěry, zda to stačit bude, nebo ne.

Takže jestli se tu najde někdo, kdo rozumí kondenzátorům a bude mít chut se na ten odkaz podívat a schválit mi náhradu, budu mu velmi vděčný !

návrh č.1 : https://www.gme.cz/foliovy-kondenzator-cfac100n-27 5vac-10-far#product-detail

návrh č.2 : http://www.ges.cz/cz/svitkovy-kondenzator-foil-10n -400v-5-fkp-rm15-GES05414243.html