Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce chlívů

Zdravím,

rozhodl jsem se z 5ti chlívů udělat jednu až dvě "normální" technické místnosti. Problém trochu je, že se jedná o smíšené zdivo (kámen, cihla) a stěny jsou (po shození klenby (v každém chlívu navíc byla úplně jiná)) dosti nerovné (celkový pohled viz obr A). Takže přemýšlím jak se s tím co nejlépe vypořádat. Dostal jsem několik rad:

1/ dozdít nerovnosti cihlou (případně na to pak dát polyš)
2/ udělat bednění a vylít to betonem (viz obr B)
3/ nechat to tak a ředstavit před to cca desítku stěnu z ytongu

Mě osobně se nejvíc líbí varianta s vylitím betonem (aspoň by se ty šutry lepený blátem zpevnily.

Je něco z toho úplně zcestné, případně jakou variantu byste mi doporučili?

A ještě dotaz - dělat prvně betonovou podlahu (plovoucí / neplovoucí?) nebo prvně ty stěny případně strop?

Díky

KROK č. 4 - IZOLACE STŘECHY

Momentálně obracím svou pozornost vzhůru ke střeše, tu bych potřeboval zaizolovat a (protože chci aby střecha byla zároveň strop) překrýt sádrokartonem. protože se mi nechce shazovat tašku, řeším zda zaizolovat pomocí něčeho jako jsou stříkané pěnové izolace. Jestli se to vůbec nanáší přímo na tašku zevnitř??? Foto střechy zevnitř je v příloze. Máte někdo s tímto zkušenost? V jaké se to pohybuje cenové relaci (jestli by to stálo stejně jako kdyby přijela firma, shodila tašku, dala paropropustku a nějakou vatu, tak bych dal asi přednost této klasice).