Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie

Ahoj jaký údaj značí vnítřní odpor autobaterie měřeno v mohm. Tedy mám novou nabíječku Dynamite passport a jeden udaj z mnoha na displeji udává tento naměřený údaj dá se z toho něco užitečného zjistit. Nabíječka umí nabíjet ale zároveň vybíjet akumulátor.

Vnutorny odpor autobaterie je nelinearna zalezitost, preto bez udania prudu pri ktorom bol namerany,nema ziaden vyznam. A to hlavne preto, ze sa v technickych parametroch akumulatora tato hodnota bezne neudava. Vzdy sa ale udava tzv. startovaci prud (ktory je silne spriahnuty s vnutornym odporom). Ako amaterovi, ktory ani nevie co to je, je ti tato velicina k nicomu.