Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba suchého ledu podomácku, bude to fungovat?

Ahoj, chtěl bych si zkusit vyrobit suchý led touto metodou:

1. Modifikovat PET flašku tak, že na ní dám trubičku a potom nějaký mechanický uzávěr
2. Dovnitř nalít teplou vodu, dát kvasinky a hodně cukru a pevně zavřít
3. Kvasinky budou vyrábět CO2, flaška se bude nafukovat - bude jakoby tvrdší
4. Až tam bude hodně CO2, dát do mrazáku, aby se plyn ještě více ochladil
5. Dát na uzávěr nějaký hodně jemný látkový sáček
6. Pustit naplno plyn ven, tím, jak se bude plyn rozpínat, tak se bude ochlazovat resp. snižovat vnitřní energie
7. Prudkým ochlazením se na stěnách sáčku usadí "suchý sníh" (můj vlastní název :-)) - CO2

Nikde jsem to na internetu jako návod neviděl, tudíž se ptám, je moje teorie správná nebo je to úplná blbost? Díky za odpovědi.

Samozřejmě by to šlo s bombičkou.Ale větší,protože spotřebované výparné teplo záleží i na množství CO2.Pro chlazení jsme v laboratoři vyráběli suchý led z CO2 bomby a škrticího ventilu a foukali jej do pytloviny.Tam se zachytily vločky pevného CO2.Blok se musí vyrobit jinak.
JABRAKA

To Marekdrtic
Vyrábět CO2 pomocí kvasinek by sice šlo,Ale potíž s tlakováním by byla hlavně proto,že vyvíjející se plyn se nejprve začne rozpouštět ve vodě a postupně zastaví fungování kvasinek.Tlak v lahvi se nedocílí.Musel bys plyn jímat a kompresorem stlačovat do bombičky.
JABRAKA

Tak podívej,jak by to opravdu šlo:
1.Sněhový hasicí přístroj.
2.Nachystáš si vhodnou škatuli s polystyrenu,alespoň o vnitřním rozměru 40x40x40,nemusíš být akorátní na cm.a nahoře uděláš pár otvorů třeba 8-ček,na odchod přeb.plynu.
3.Do této škatule uděláš otvor,přesně na chrlič hasičáku.
4.D této díry,strčíš okraj chrliče a zajitíš proti vypadení,podrží kolega.
5.Otevřeš na pár sekund "20" ventil hasičáku a po této době zastavíš.
6.Otevřeš a budeš v zimním království.

Přesně jak píše kolega potřebuješ hasičák sněhový neboli hasící přístroj s CO2 (což je tlaková lahev s vnitřní stupačkou) což je perfektní právě pro tvůj účel z důvodu, že po otevření ventilu půjde ven tekuté CO2 které bude dále expandovat do plyné fáze a v případě že hubici hasícího přístroje opřeš např o molitan (tloušťka aspoň 5cm)položeného na zemi tak získáš dostatečné množství 20-50g suchého ledu.PS: Hasičák na aukru cena cca 700-1200 Kč. Jenom opatrně pokud chceš suchý led házet do drinků a dělat buble coctails protože suchý led z hasičáku obsahuje i bordel (rez,špína, šponky) řešením je hasičák nechat vyčistit nebo použít čisté technické-potravinářské CO2 v lahvi např od. Linde apod. PS: Mám doma jeden krásný vyčištěný hasičák a suchý led si dělám po 5g kostičkách do drinků (vypadá to fakt skvěle a je to potravinářsky nezávadné)

pokud se jedná o kutilství tak ok - koupit flašku 10 litrů za pětikilo, a plnit si ji CO2 za cca 40 kč litr, pro občasné hrátky je toto ideální a CO2 lze používat na různé věci a je to lehce skladovatelný narozdíl už od hotového ledu (využití jako hnací plyn, chlazení čehokoliv, vytvoření mlhy v obejváku :-) .....)

jinak se dá taky suchý led koupit, zavolejte si Linde zelenou linku a podmínky prodeje, respektive oslovit obchodního zástupce, je jich mraky po republice

A na kolik pak taková kostička suchého ledu vyjde? Prodejní cena hotového suchého ledu je (podle tvaru, velikosti atd) do max. 50,- Kč/kg, ale i za polovinu se sežene bez problému :) Kolik suchého ledu se dá vyrobit z láhve CO2? Nebo třeba z 1kg kapalného CO2? Má to vůbec smysl zabývat se tím doma? Kupovat flašku, jezdit jí plnit...

jasně, spousta lidí ten efekt hrnečku vař zná, ale absolutně netuší co tu mlhu vyrábí, natož pojem suchý led, který se normálně v krámě neprodává (led jako led :-) ) .......doktor použije na bradavici tekutý dusík a ten má kolem -200C, a cílem je rychle mražením umtrvit kousek tkáně postižené papilovirem