Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vestavná myčka FAGOR (chyba F4)

Dobrý den, přestala nám fungovat vestavná myčka FAGOR (chyba F4), podle různých návodů jsem ji vyčistil a stále nejde a opraváři se nějak nehrnou ji opravit. Vyndal jsem čerpadlo, abych ho vyzkoušel zda funguje, ale nevím jak ho zapojit nebo ho proměřit.
Motor je připojen na 4 vodiče (modrý, hnědý, hnědy, bílý)
Na motoru je štítek kde je napsáno:
3200rpm 82W 0,38A 220v
2830/rpm 63W 0,28A 230V
2,5/3uF 450 VL CL.155(F)

Díky za každou radu.
Zmena predmetu, pôvodne: KarelZ (MM..)

Pri zacatku jakehokoliv cyklu (napouštění) začala přetékat a hlasilo to chybu F4. Po rozdělání jsem zjistil, že voda nateče do nadržky s plovákem, ale nemá snahu odtéci dál. Nevím jak to chodilo před tím, ale neslyším žádný pokus o "zavrnění" oběhového čerpadla, atd...
Nádobu + hadici jsem vyčistil. Odpadové čerpadlo funguje, protože voda se vypusti. Spínače (na plováku) jsem také proměřil a ty jsou v pořádku (spínají). Stále to hlasí jenom tu F4 (přetečení).
Co bohužel již nedokážu proměřit a zkontrolovat, zda jde do oběhového čerpadla správné napětí a zda funguje samotné oběhové čerpadlo, což je asi další možnost co nefunguje.

typ myčky je Fagor LVF17IX vestavná
Nevím co, nebo kde najdu PNC

Díky
Karel

z několika důvodů:
1) čištění jsem provedl = žádná změna
2) voda se při "nouzovém" vypuštění vypustí, tak jak má, takže zanesené v této větvi nic není
3) aby se voda dostala z nadržky s plovákem (jak je na obrázku z odkazu) musí ji něco načerpat a to se bohužel neděje. Po telefonické diskuzi s několika opraváři je nejspíš chyba v elektronice nebo oběhovém čerpadle (střep, alektronika, atd..). Čerpadlo mám vyndané - rukou ho protočím, ale potřebuji ověřit jeho funkčnost.

popis co to dělá:
1) myčka začne napouštět do plovákové komory
2) po naplnění komory začne voda přetýkat a spínač při přetečení zastaví myčku s hláškou F4. Předpokládám, že ve fázi plnění této komory by mělo oběhové čerpadlo "nasát" vodu z komory do oběhového systému, což se z nějakého důvodu neděje. Myčka nemá poslechově (cvaknutí relé, zabzučení motoru/čerpadla, atd..) snahu dostat vodu z komory do systému

Máte ucpanou hadici mezi plovákem a vanou.Ale bacha dá se lehce utrhnout. Radši si někde sežeňte novou. Aspoň co jsem podle diskuze četl. S motorem to nemá nic společného
Pokud myčka napouští a zvedne se plovák ihned tak je přicpané.

Dobrý den,
jsem z Pardubic. Plovák se zvedá ihned při napouštění, ale přišlo mi že je to tak správně i podle videa na youtube. Kdy se plovák zvedne sepne čidlo a voda se z komory odčerpá.
Popravdě netuším, o jakou hadici by se mělo jednat, zkusím to nafotit a fotky někam umístit.

Díky