Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Izolace podlahy

Dobrý den,

obracím se na vás s dotazem. Koupili jsme dům po celkové rekonstrukci.

Z přízemí se ale do horního patra dostává velké množství zvuku. Když jde přítelkyně spát a já dole mluvím, tak to je nahoře opravdu dost slyšet. Samozřejmě mě napadá zvuková izolace podlahy, jenže v podlaze vata už je, na ní jsou OSB desky, na kterých je ten "papír" pod plovoucí podlahu a na něm samotná plovoučka.

Dle fotek z rekonstrukce a velkého vrzání podlahy soudím, že jsou OSB desky přivrtané přímo na trámy/latě a není pod nimi žádný miralon, ani nic podobného, což tomu problému taky moc nepomáhá 😀🙈

Vůbec netuším, jaký typ vaty byl do podlahy použit, každopádně bych to potřeboval vyřešit. Opravdu bych to nerad řešil zvukovými panely, za které bych dal 15.000 Kč.

Napadá mě jedno řešení - plovoucí podlahu rozeberu, sundám OSB desky a původní vatu vyměním za jinou, například minerální od Knauf Akustik (buď vyměnit, nebo jí tam ještě namačkat k té původní). Potom koupit miralon a dát ho pod OSB desky, aby se desky nedotýkali trámů a vzájemně bych je prolepil - předpokládám, že by úplně přestala vrzat podlaha.

Nebo je nějaký lepší nápad, jak to vyřešit?

Má s tím prosím někdo zkušenost a poradil by mi, co s tím?

V příloze fotka současného stavu podlahy.

Mockrát děkuji za rady.

Jak je oddělen prostor přízemí od patra (jsou tam dveře?). Pokud podlaha "vrzá" a je sešroubovaná tak je tam něco špatně a něco je volné. Také je možné, že latě byly "čerstvé" a seschly. Pokud by se jednalo pouze o hluk z hlasového projevu tak ten je možné vyřešit kobercem.

Asi jsem úplně nepochopil otázku. Bavím se o dvou místnostech, které jsou nad sebou. Každá místnost má svoje futra a dveře.

S vrzáním podlahy si asi poradím, jen bych to rád vzal jedním vrzem a vyřešil prostup zvuku stropem nahoru z přízemí.

Koberec je dobrý nápad, jenže máme zvíře a proto ho nechceme.

Ta otázka byla míněna v kontextu koupi nového domu, kdy může být jiná dispozice prostoru a místností, na které jsi byl zvyklý. Spousta rodinných domů má otevřené schodiště do patra a snazší prostup tepla do těchto prostor a jelikož zmiňuješ nový dům tak tím směrem směřovala tato otázka.