Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Testovací zásuvka se žárovkou - 1500W spotřebič

Ahoj ,

mám doma zásuvku se žárovkou , kterou používám k testování spotřebičů k opravě. Jelikož se ale zabývám hlavně kávovary a to jsou spotřebiče s 1500W příkonem ,ve kterém je topné těleso tak bych chtěl tu zásuvku předělat.
Problém je v tom že když kávovar začne nahřívat a jede tedy na plný výkon těch 1500W tak potřebuji mít žárovku s 3x vyšším výkonem. Našel jsem 2kw halogenky tak jsem dal 3 do série .Teď když kávovar nahřívá tak halogenky lehce svítí , minimálně. Kávovar dohřeje , halogenky zhasnou a pak nastává další problém a to je čerpadlo, které se spustí , halogenky lehce svítí a čerpadlo nemá potřebný výkon a kávovar tak neotestuji .Potřeboval bych asi něco s proměnlivým výkonem , nebo můžete mi poradit jak toto vyřešit nebo co dělám špatně ?

Zkrat se většinou projeví až když je kávovar nahřáty a začne vařit kafe , tlačit vodu pod tlakem .Někde dojde k úniku vody a ke zkratu. Proto potřebuji po celý cyklus mít kávovar připojený přes testovací zásuvku.

Děkuji Vám

Ak sú tie halogénky v sérii s kávovarom (a potrebuješ ich tam mať len preto, aby pri poruche nevyletel istič a aby si mohol merať), tak asi by bolo lepšie zapojiť ich navzájom paralelne a až tak ich spojiť sériovo s kávovarom. Ak sú v sérii, tak majú príliš veľký odpor a ako tak (nedobre) ti to funguje len preto, lebo vlákna majú nelineárny odpor. A možno by stačili dve také halogénky (4kW) - treba vyskúšať.

Teď jsem zkusil 2 žárovky zapojit paralelně a funguje to - prodloužil se čas rozsvícení žárovek ( zmenšil se odpor ) a vypadá to že to bude fungovat jdu zkoušet dál , zatím moc děkuji.

Teoreticky - zkrat by měl okamžitě rozsvítit ty halogenky je tak ?