Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Imitace kamene Maribor

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou.

Koupili jsme dům, který si lehce vylepsujeme. V obývacím pokoji jsem nechal udělat nerez vložku komína pro krbová kamna, kolem kterých nyní dělám imitaci kamene Maribor (fotka je přiložená). Obklady jsou z odlehčeného betonu.

Obklady zakládám na plovoucí podlaze. Na tuto plovoucí podlahu budeme dávat lino, takže obklady začínají cca 5-6 milimetrů nad plovoucí podlahou, abych pod ně pak mohl lino zastrčit.

Dnes jsem založil první řadu. Tato první řada je zmíněných 5-6 milimetrů od země (pod jednotlivými kusy jsou podložky). Řada je založená v rovině podle laseru. Zeď pro obklady je dlouhá 5 metrů a 2,5 metru vysoká. První řadou jsem dnes začal a také skončil, aby do zítra pořádně zaschla.

Otázka zní - kdy (a jestli vůbec) můžu ty podložky vyndat?

Když tu první řadu nechám 1-2 dny pořádně zaschnout, můžu podložky vyndat a zakládat další řady? (Samozřejmě postupně, třeba 2 řady denně). Mám trošku starost, aby se to nesesunulo dolů.

Nebo se pod tyhle obklady dávají nějaké distanční podložky, které tam prostě zůstanou?

Mockrát děkuji za radu

Svým způsobem ne. Jen jsem to lehce podcenil, takže mám místo podložek zbytky dlažby. Jednotlivé části nemají kolikrát rovný spodek, tak tam, kde byla nerovnost jsem použil drobné mince.

Takže bych to uzavřel tak, že podložky zítra koupím, vypodlozim to a dodělám to s nimi.

Teď ovšem otázka za zlatého bludistaka - až bude zeď hotová, mám tam ty podložky nějak naraficit a nechat je tam? Nebo je pak můžu vyndat?

Třeba u plovoucí podlahy se pod okrajové lišty dávali klínky, aby se nerozjížděla. Netuším, jestli to není potřeba i zde. Jen s tím rozdílem, že se k těmto obkladům podlahové lišty nedávají

Konečně jsi řekl ten hlavní problém " na podložení jsem použil mince". Jelikož ti nezbude do výplaty na jídlo tak to chápu. Nicméně až to doděláš a zatvrdne to, tak podložky vyndej. :-D
S položením lina bych však neotálel jelikož tak malá mezera bude "přitahovat" nečistoty a bordel.