Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiskření ve vypínači + lupání ve vypínači

Hezký den,

Mám problém s vypínačem, který je jen zapojený, ale neslouží k žádnému světlu. Vypínač začal jiskřit a lupat. Dotaz zní, zda můžu vypínač odpojit a všechny drátky oblepit páskou, nebo jak jinak to vyřešit, když tento vypínač nepotřebuji.

Děkuji

...je jen zapojený, ale neslouží k žádnému světlu. Vypínač začal jiskřit a lupat...

Pokud ten vypínač jiskří a lupe, tak dráty z něj někam vedou.
Takže bych začal tím, že bych zjistil kam ty dráty vedou a co se stane když dráty odpojím (nebo by to zjistil elektrikář co si ho na to zavoláš).
Fotka vnitřku vypínače by nebyla?
:-(

Hezký den,
Tak na chodbě mám 6 vypínač, takže ho mám jeden na začátku chodby a druhý na konci, jenomže ten na konci má dva šroubky nahoře a čtyři dole, takže to není klasická 6 s tím, že fungují světla jen při zapnutí toho jednoho, který je hned jak se vejde do bytu. A druhý vypínač začne při rozsvícení toho prvního chrčet a lupat, je to byt, který není ani náš, takže nevím kdo to tady dělal tu elektřinu. Zapojené tam jsou čtyři drátky, ale kam vede, ten co je nahoře v pravo to fakt netuším :( zkusil jsem odpojit všechny drátky z toho chrčícího, tak světlo samozřejmě nesvítí ani při zapnutí toho prvního vypínače. Tak jsem připojil tři drátky kromě toho vpravo nahoře ten jsem zatím dal do svorky, tak světlo jde zase zapnout jen z toho prvního vypínače, ale druhý vypínač dále chrčí. Foto nejde poslat, protože má moc MB a nemůžu ho sem vložit :(

Vypínač vyměnit není to č6 střídavý ,ale č7 křížový nutno vyměnit ta stejný typ a hlavně zachoat ty dráty co jsou zvrchu tak nahoru a spodní opět dolů , pokud se promýchají tak to nepůjde přepínat . přpínač bude zaprášený nebo navlhlý případně unavená planžetka pokud se používá minimálně a pak kontakt nemá patřičný přítlak a jiškří. kolik je na něm světel ?

Nejsem elektrikář, tazatel nepíše zda se jedná o hliník či měď, ale osobně bych vypnul příslušný jistič a podíval se pod vypínač co se tam děje. Možná stačí jen dotáhnout šroubky. Ostatní možnosti už tu napsali předešlí přispěvovatelé.:-)