Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vysušit vlhkou zeď

Zdravím.

Při rekonstrukci domu nám díky desce na lešení zvlhla zeď během intenzivních dešťů.
Jaký je nejlepší způsob vysušení? Intenzivně větráme, zapnul jsem topení a teď uvažuji jestli by mohl pomoci nějaký jednoduchý lapač vlhkosti.
K dalšímu promáčení už nedojde a jedná se o cca 30 cm silnou cihlovou zeď.
Předem děkuji za nápady.

Pak dej vědět. Pomoct by to mělo, ale s tímto konkrétním výrobkem zkušenosti nemám. Něco podobného máme ve sklepě a funguje to celkem dobře, ale je třeba řešit hlavně příčinu. Tu máš vyřešenou, takže už jen odstranit následky. Snad to zabere. On trochu poslouží i klasický sáček s rýží, který do sebe natáhne vlhkost. Asi to vyjde i levněji, ale za cenu menší účinnosti.

Topit a při tom přiměřeně větrat, ten odvlhčovač taky není špatný nápad (potřebuješ snížit relativní vlhkost vzduchu v domě aby se měla vlhkost ze zdi kam odpařovat, obě metody jsou k tomu vhodné). Nerad straším, ale počítej s tím, že to bude nadlouho, týdny v nejlepším případě. Ten sáček s rýží nestačí, až uvidíš kolik vody teče z toho odvlhčovače, bude ti jasné proč :-)

Průběh je momentálně takový, že k otevřeným oknům jsem ještě přidal stolní větrák a pohlcovač vlhkosti.
Postupně to schne a mizí, tak doufám, že v dohledné době bude vše v suchu.
Ještě zvažuji, čím to pak vymalovat, aby nebyly vidět skvrny.