Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak uložit měděné trubky topení do zdi

Dobrý den! Prosím vás předělávám topení, dávám do mědi a trubky chci mít ve stěně. Jsou nějaké pravidla pro uložení? Nejde mi vůbec o ztráty, to teplo zůstane v baráku ve stěnách. Spíše aby mi nepraskala omítka.
Proto mi stačí, když mi poradíte:
1.jak hluboko zasekat ty trubky
2.dát na to nějakou izolaci? Třeba kvůli praskání omítky. Jak jsem psal, tepelné ztráty mě až tak neboli, zůstanou v baráku

Děkuji moc!

Píšu z mobilu a moc mi to nejde. Každopádně mi na email přišla prvni odpověď, ale já ji na mobilu nevidím. Takže snad se pisatel najde.
Píšete do mirelonu a aby bylo 2 cm omítky nad trubkou omitka . To je hrozný problém. Já budu křižovat hlavní přívod do rozvaděče a ta trubka je 25mm pod omítkou. Když tam dám tu trubku topeni, i kdybych zespodu mirolen nedal ta trubka topení bude 15mm, zbývá mi s tím 6mm mirelonem navrchu 4 mm omítky, bude to problém?

Mirelon vykompenzuje pohyby trubky vlivem teploty, tak bych ty 4mm v jednom místě křížení, kde se to dá obejít kolínkem, akceptoval, nebo ještě lépe zezadu, jinak je nebezpečí, že tak tenká omítka bude praskat, ale s tím se, koneckonců, v jednom místě dá něco dělat. Nikoliv po celé délce, to by bylo opravdu málo.