Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co mi chybí na dveřním kování, že jde zvenku vytáhnout koule?

Zdravím, laicky jsem opravoval dveře, protože mi dveřní koule jednoho dne zůstala v ruce. Rozebral jsem to, kouli zpátky přišrouboval na to vřeteno, takže na něm už drží, ale muselo mi něco vypadnout, protože když to teď dám celé zase do kupy, vypadá to jen zdánlivě v pořadku. Když teďka zvenku zaberu za tu kouli, vytáhnu ji i s tím vřetenem z kliky na druhé straně, celkem bez námahy. Na jedné straně vřetena je závit (logické) na druhé straně jen malá dírka ve které nic není (zde asi něco chybí?), nechápu teda jak to v té klice může držet. Klika má jen čtvercový otvor a ve vnitř vypadá, že nic moc speciálního není, jen díra. Co je s tím špatně? Přidávám fotky vytáhnuté koule z dvěří.

Nikde na klice ani na kouli nejsou šroubky na uchycení.

Díky za tipy.

Ano přesně tak ten čtyřhran vypadá, na jedné straně je přímo našroubovaná koule, na té druhé to jde skrz dveře do kliky. Jenomže ta malá dírka na té druhé straně se ztratí v té klice, není kde co zašroubovat