Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimne pneu ?

Menil som tento rok zimne pneu, bo stare uz nemali pozadovanu hlbku dezenu . . .
Teraz je tu osial kvoli oznacovaniu a tu som narazil na na
"Vodiči osobných áut musia mať zimné pneumatiky iba vtedy, ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová vrstva, ľad alebo námraza."
Ked to zoberiem doslova, tak zimne pneu nemusim pouzivat vobec, resp. mozno len cesta z parkoviska do obchodu na sidlisku, kde nebude odhrabany sneh z vozovky, ale ked pojdem BA-Kosice tak nemusim, pretoze na vozovke sa urcite nebude nachadzat SUVISLA snehova vrstva . . .
Alebo ma niekto relevantne vysvetlenie pojmu "suvisla snehova vrstva na vozovke" . . .

ked pojdem BA-Kosice tak nemusim, pretoze na vozovke sa urcite nebude nachadzat SUVISLA snehova vrstva . . .

No na pár metrech určitě bude a když začne sněžit, tak bude všude, i když jen pár mm. Takže odstavíš auto a budeš čekat na silničáře, až vše uklidí? I ledovka může být někde nečekaně. A když způsobíš nehodu, tak to pojišťovně nevysvětlíš, že to chápeš po svém. Stačí že někde nedobrzdíš, někomu rozbiješ auto nebo dojde ke zranění a máš co splácet do důchodu.

Nepisal som to v zmysle "nebudem pouzivat lebo . . . ", sam som kupil nove lebo uz vzorka bola mimo . . . .
To je len take zamyslenie . . . . Takže odstavíš auto a budeš čekat na silničáře, až vše uklidí? Nie, odhrabem priecne na sirku lopaty a uz nebude SUVISLA vrstva . . . . :-)