Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obklad na umakart

mám jednu stěnu z umakartu, která se trochu prohýbá, když na ni zatlačím. Pokud bych na ni nalepil keramický obklad lepidlem např. polyuretanovým MAPEI Keralastic T, mělo by to držet? Četl jsem, že to lepidlo zvládá vibrce a jiné namáhání. Určitě bych povrch umakartu zdrsnil a pořádně očistil, nebo bych na to nejprve nanesl adhezní můstek.
Spáry bych řešil asi silikonem, nebo nějakou pružnou spárovačkou.

Jde mi o to, jestli existuje něco, co udrží obklad na umakartu, toť hlavní dotaz.

Moc díky

jaký je rozdíl mezi povrchem OSB a umakartem? Mě se zdá OSB takové klouzavé.

Četl jsem několik komentářů, i několik let staré, kde lepili obklady na umakart a drží to i 10 let. Asi asi taky záleží, jak se ten umakart připraví a hlavně jaké lepidlo se použije. Dnes už existují kvalitnější lepidla a divil bych se, že by nějaké lepidlo nedokázalo spojit keramiku s umakartem. Ve stavebninách mi řekli, že u nich obkladači na umakart berou MAMUT GLUE FLEXI C2TE S2, takže se to stále dělá, ale říkal jsem si, jestli ten Keralastik nebude ještě lepší.