Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ekologicky zlikvidovat staré knížky?

Onehdy jsem hledal něco v kůlně a zase mi padly do očí knížky co tam skladuji když jsem dělal čistku v bytě. Ty knížky už jsou -cet nebo spíš -sát let staré ještě ze studií, od té doby obor pokročil a už asi nikomu k ničemu nebudou (medicína).
Dají se naházet do tříděného kontejneru na papír tak jak jsou vázané?
https://maps.app.goo.gl/hCNHw9qhPqQLvScU7

Některé obory pokročily, ale základy zůstávají stejné. Např.rentgenové přístroje se změnily za třicet let podstatně, poslední snímky na filmy se dělaly před patnácti lety. Takže radiolog má na popisovně místo negatoskopu monitory, ale v poličce pořád stejná kompendia.
Ty jsi myslím z Kolína, v nemocnici mají knihobudku na recepci a na interně, tak tam knihy zanes.

Do doby než začaly plastové obaly tak se třídilo nebo zpracovalo skoro vše. Mléko se dávalo do konvičky, máslo do papíru, který se pak použil na zatopení v kamnech, JAR byl ve skleněné láhvi, kterou drogista vykupoval za 25 haléřů, hořčice byla ve skleničkách, minerálka, víno, tvrdý alkohol, jogurty a ocet ve vratných lahvích a tak bych mohl pokračovat dále.:-)