Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklé sklo od trouby

Dobrý den,

u vestavěné elektrické trouby nám vlastní vinou prasklo vnitřní sklo. Sklo budeme měnit, tam problém není. Problém je , že drobné kousky skla popadaly do takových mřížek nahoře a dole v troubě. Některé se mi snad ještě podaří dostat ven ale bojím se, že tam některé zůstanou. Je to bezpečné? Lze troubu rozmontovat po domácky taky abychom se do těch mřížek dostali?
Moc děkuju za odpovědi.

Ahoj, moc nechápu, jak mohlo sklo "popadat" nahoru. Ale to je vedlejší. Jinak jak už tu zaznělo, vezmi vysavač a nejtenčí hubici a zkus vysát co půjde. Když tam něco zůstane, nijak to vadit nebude, teda pokud to nespadne na plech do jídla, což by byl průšvih... Ta mřížka odstranit nejde? Bylo by to jistější.
Nepíšeš, jakou máš troubu, ale snažil bych se to dostat ven kromě vysavačem i třeba položením na bok, potom vysát znovu. Nikdo nechce mít v jídle kousek skla...