Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vyrovnat sklon podlahy

Ahoj lidi, prosím o pomoc. Potřebuji vyrovnat podlahu, cca 2,5x2,5m, která má sklon. Jde o to, že na jedné straně jsou asi 4cm, na druhé straně do nuly. Podklad jsou 5 cm silné betonové dlaždice. Mám strach, že to na té téměř nulové tloušťce bude praskat, když se přes to bude chodit, pokud použiji normální vyrovnávací beton. Poradíte mně, čím by se to dalo udělat? Jako finální vrstvu počítám samonivelačku. Moc všem děkuji za poradu. S.

Díky za odpověď. Vím, že na trhu je spousta vyrovnávacích potěrů, ale mě zajímá, který by se choval mravně u toho nulového přechodu, aby se neodlupoval a nepraskal. Nebo jak to udělat? Sundavat dlaždice nechci, jsou 50x50x5, uloženy v betonu, takže myslím, že podklad dobrý. Tam mám opravdu obavu jenom z toho přechodu. Jestli existuje hmota, dostatečně pružná a přilnavá, která by ten kraj podržela? Díky za odpověď. S.

Pokud jsou dlaždice soudržné tak to přetřeš Mapei ecogrip plus, podel stěn a mezi dveřma uděláš dilataci.
Následně to můžeš vylít Codex fm50

Nebo to můžeš vzít Topcem pronto do míst kde je min 1cm-4cm tloušťka a zbytek vyliješ nivelačkou.

Vždy si přečti technický list výrobku.