Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chemické uvolnění zrezlého spoje

Zdravím, neznáte někdo účinný chemický prostředek k uvolnění zrezlého spoje? Nejedná se o závit, nýbrž sezazení dvou trubek s tím, že jedna tvoří objímku a je na druhé nasazena. Protože se jedná o mechanismus řazení na autě, nelze do toho spoje mlátit, aby se nepoškodila převodovka. Do jsté míry s tím lze kroutit, ale také omezeně. Nahřívat autogenem to také nejde. Děkuji

Díky. Odrezovač spíš přetváří rez a drželo by to pak ještě líp, ne?

WDečko tam leju už dva dny :-)

Pořídil jsem něco od LM, přípravek za asi 180 korun a nic to nedělá, anebo dělá málo. Pak jsem našel přípravky třeba okolo tisícovky, což je teda nářez. Na druhou stranu, kdyz by to fakt fungovalo, tak prič ne. Tady není moc jiné cesty, jinak už bych to žhavil do ruda.

Možná plácnu kravinu, ale nešlo by to ohřát odporově?
Omotat odporovým drátem a pustit proud.
Existují i ohřívače s indukčním ohřevem.
Nasadí se na trčící matku a ona se rozpálí. Ovšem jestli se to dá nasadit na tyčku???
Zkusil bych se poptat u automechanika.
Na hulváta by to šlo i pomocí svářečky, kdy by přes tu tyčku šel proud z kleští na elektrodu bez oblouku.
Takový hezký kraťák ve stylu přilepené elektrody.
Kdysi se podobné udělátka kutilsky dělala.

Tou svářečkou jdou ohřát zamrzlé přívody vody v kovovém potrubí, tady by spíš došlo k "přilepení či přivaření" obou trubek k sobě. Jelikož tu není foto tak nevím zda by to nešlo ohřát horkovzdušnou pistolí a vnitřní trubku schladit suchým ledem nebo sněhovým hasičákem. Také může postačit mokrý hadr či studená voda.:-)

Na ten indukční ohřev když tak stačí namotat čtyři závity drátu a připojí se podle vzoru těch smyček co jsou u přístroje (tedy podle nich i ten počet závitů). Funguje to celkem spolehlivě. Nejlépe ve dvou lidech, jeden ohřívá, druhý se to snaží vyšroubovat.

Děkuji za množství nápadů. S tím ohříváním nevím. Asi by to odneslo gufero, které je tak zhruba 5 cm od toho místa podle zařazeného převod st.
Ale aby to bylo úplně jasné, tak se jedná o řadící tyč na Felicii v místě, kde přechází na předlohovou hřídel. Přidávám foto. Možná tu bude někdo od fochu a nasměruje mě dokonale. Jak zasvěcení poznají, tak klínek už je venku...

Jak tak na to koukám ,tak je to prasecky zkorodovaný že dle mě ti nějaká chemie moc nepomůže.Pokud se to trochu nechá pootočit a nepomáhá že s tím budeš do úmoru vrtět a neuvolní se to ,tak použij malou rozbrušovačku podélně naříznout a snažit se to srazit.Samozřejmě s citem a nejančit u toho.Ono to půjde ale chce to klid a přemýšlet.Věřím že to zvládneš.